Parke Görünümlü Seramikler Nerelerde Kullanılabilir? Avantajları Nelerdir?

Parke görünümlü seramik modelleri, özellikle son yıllarda karşımıza sıkça çıkmaya başladı. Evlerinde, ofislerinde ve hatta dış mekanlarında parke görünümünü yakalamak ancak hem parke kaplatmanın zahmetinden hem de parkenin pek de dayanıklı bir malzeme olmayışından dolayı çekinen insanlar, parke görünümlü seramik modellerine yöneldi. Parke görünümlü seramik çeşitleri, pek çok farklı tasarıma sahip olabiliyor. Özellikle seramiğin suya, toza dayanıklı olması ve geleneksel ahşap parkeye göre, ahşap görünümlü seramik modellerinin çok daha uygun fiyatlı, hesaplı olması en önemli kriterler. Gelin, parke görünümlü seramik nerelerde kullanılır ve geleneksel parke kullanımına göre avantajları nelerdir, hep birlikte inceleyelim.

Parke Görünümlü Seramik Kullanmanın Avantajları Neler?

Parke görünümlü seramikler, seramik karo çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Salonlarınızda, balkonlarınızda ve hatta bahçelerinizde kullanıma oldukça uygundur. Ahşap parke modelleri, genellikle suya karşı dayanıklı olarak pazarlansa da asla bir seramik kadar dayanıklı olamayacaktır. Seramik, binlerce derecelik fırınlarda pişirilen killi ve mineralli, özel karışımlı topraktan imal edilir. Bu pişirme işlemi neticesinde suya ve toza karşı inanılmaz bir mukavemet sağlanır. Ayrıca seramik yüzeyinde kullanılan seramik sır olarak da geçen kimyasal işlem neticesinde sırlanan yüzeyiyle birlikte dayanıklılığı inanılmaz düzeylere çıkar. Parke seramik modelleri de günümüzde neredeyse ahşap laminant parke modelleri kadar çoktur. Özellikle Yurtbay Seramik gibi, sektörünün lider markalarından bir parke seramik modelei araştırdığınızda, ne kadar fazla model ile karşılaşacağınıza inanamayacaksınız.

Neden Ahşap Parke Değil? Neden Parke Görünümlü Seramik Tercih Edilmeli?

Ahşap parke, günümüzde her türlü kapalı mekanda karşılaştığımız ve evlerin olmazsa olmaz dekorasyon ürünlerinden. Bu ahşap parkeler, neticesinde bir zamanlar içlerinde canlılık barındıran ağaçlardan imal edilen ürünler. Bu ağaçlar çeşitli işlemlerden geçerek evlerimizde kullanıma hazır hale getiriliyor. Ancak ahşap bir malzeme, her ne kadar pek çok teknik işlemden de geçse, çizilmeye, sıvı teması ile yıpranmaya dayanıklılığını kaybedebiliyor. Bu nedenle, özellikle dış mekanlarda, yani balkon, bahçe veya ofis girişleri gibi alanlarda parke yerine parke görünümlü seramik tercih ediliyor.

  1. Parke görünümlü seramik kullanarak, istediğiniz ahşap görünümü yakalayabilirsiniz.
  2. Ahşap parkeler, zaman içerisinde aşırı yıpranacaktır. Yenileme işlemi de oldukça masraflıdır.
  3. Seramik kullanımı oldukça kolaydır. Seramik uygulaması ardından zarar gören seramikler kolayca yenileriyle değiştirilebilir.
  4. Ahşap görünümlü seramik modelleri oldukça farklı ve şık tasarımlara sahiptir. Gerçek ahşap parkeleri asla aratmayacaktır.

Yalnızca bu dört neden dahi, ahşap, parke görünümlü seramik modellerini araştırmanız için yeterli olmalı.

Birbirinden Güzel Parke Görünümlü Seramik Modelleri

Parke görünümlü seramik modelleri, özellikle Yurtbay Seramik’in doğadan aldığı ilhamı sanat ile buluşturma çabalarıyla günümüzde inanılmaz bir dekorasyon trendi halini almıştır. Yurtbay Seramik ürün kataloğu içerisinde pek çok farklı tasarım ile yer alan ahşap görünümlü parke seramikler, evlerinizi, iş yerlerinizi ve balkonlarınızı inanılmaz görüntülerle, ışıltılarla donatmanız için satın alınmaya hazırdır. Gelin isterseniz, en güzel parke seramik modellerini hep beraber inceleyelim. Daha fazla model için kataloglarımızı da ziyaret etmenizi öneririz.

Parke Seramik Nasıl Uygulanır? Seramik ile Parke Döşeme Farkları

Parke uygulaması, oldukça zahmetli bir işlemdir. Öncelikle evinize ahşap parke uygulaması yaptırmak istediğinizde, mutlaka bir profesyonelden yardım almalısınız. Parkeler, oldukça zahmetli ve maliyetli ürünlerdir. Ancak seramik döşeme uygulaması oldukça pratik bir işlemdir. İnternette bulunan, bizim de müşterilerimiz için hazırladığımız ve temel bilgiler veren seramik döşeme rehberleri ile, kolaylıkla seramik döşeme uygulaması yapabilirsiniz. Karo parke seramik modelleri arasından kendinize en uygununu seçtikten sonra, seramik döşeme konusunda yazdığımız yazımızı okuyun. Ardından, gerekli malzemeleri tedarik ederek mevcut seramikleri yerlerinden çıkartıp işleme başlayabilirsiniz. Seramik döşeme işlemi, parke seramik modelleri için biraz daha zorlayıcı olabilir. Çünkü birbirini takip eden desenlere sahip seramikler ahşap modellerde oldukça yaygındır. Bu seramik parke döşeme işlemi için de bir tadilat ustasından yardım almanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: Seramik Döşeme Nasıl Yapılır?

Yurtbay Seramik Ürün Kataloglarını İnceleyin

Yurtbay Seramik, parke seramik konusunda yıllardır sektörün en önemli atılımlarını yapmakta. Evlerinize en uygun, kaliteli ve dayanıklı seramikleri, en güzel tasarımlarla sizlere sunmakta olan Yurtbay Seramik, her türlü sorunuzu da cevaplamaya hazır. Bizimle iletişime geçerek, bayiilerimizi ziyaret ederek aklınızdaki tüm sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz. Umarız, bu yazımız evinde, ofisinde veya dış mekanında parke görünümlü seramik kullanmayı düşünen herkes için faydalı olur.

Protection of Personal Data

KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ, SAKLANMASI, KULLANILMASI VE PAYLAŞILMASINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME METNİ

Sayın kullanıcı,

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerinize ilişkin hak ve yetkileriniz hakkında bilgi sahibi olmak için işbu metni okumanızı, saklamanızı ve okuyup anladıktan sonra aşağıdaki onay metnini de dikkatlice okuyarak onaylamanızı, onay vermek istemediğiniz hususları çizmenizi ve aşağıda boş bırakılan şerh kısmında itiraz ettiğiniz kısımları belirtmenizi rica ederiz.

1. Kişisel veri nedir?

Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi kişisel veriyi oluşturmaktadır. Adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, adresiniz, ünvanınız, mesleğiniz gibi kimliğinizi ortaya koyan ve diğer insanlardan ayırt edilebilmenizi sağlayan her türlü bilgi kişisel verinizi oluşturmaktadır.

2. Özel nitelikli veri nedir?

Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel veridir. Özel nitelikli kişisel verilerin, ilgilinin açık rızası olmaksızın işlenmesi yasaktır.

3. Hangi kişisel veya özel nitelikli verileriniz işlenmektedir?

Aşağıda sayılanlarla sınırlı olmamak ve mevzuattan kaynaklanan gereklilikler doğrultusunda, aşağıdaki tabloda yer verilen verileriniz şirketimiz nezdinde işlenebilmektedir.

Veri Kategorisi Veri Türleri
Kimlik Verisi Ad, soyadı
İletişim Verisi Telefon numarası, adres bilgisi, e-posta adresi.
Diğer Ünvanı, mesleği

4. Veri sorumlusu kimdir?

Veri sorumlusu kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi ifade etmektedir. Ticari ilişki sebebiyle işlenecek kişisel verilerinizle ilgili veri sorumlusu Çaycuma Vergi Dairesine kayıtlı 9860025813 Vergi numaralı, 0986002581300013 Mersis numaralı ve Lavanta Sok. No: 2 Hasanpaşa Kadıköy Merkez adresine faaliyet gösteren Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’dir.

5. Kişisel verileriniz nasıl ve hangi esaslarla işlenir?

Kişisel verilerinizin işlenmesinde 6698 sayılı Kanun’a ve diğer kanunlarda öngörülen usul ve esaslar dikkate alınmaktadır. Kişisel verilerinizi Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Vergi Usul Kanunu gibi mevzuattan doğan ve tacir olmamızdan kaynaklı yetki ve yükümlülüklerimiz çerçevesinde, güvenlik, veri analizi ve hizmet kalitemizin geliştirilmesi amacıyla, hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, belirli, açık, meşru amaçlar için ve onayınız çerçevesinde işlemekteyiz. Kişisel verileriniz, ticari akdinizin devamı süresince sizlerden ve üçüncü kişilerden temin ettiğimiz bilgi ve belgeler elektronik ortamda tutulan veri tabanına işlenmek suretiyle muhafaza edilmektedir. IT birimimiz, kişisel verilerinizin minimum sayıda kişinin erişimine açık tutulması ve üçüncü kişilerce ele geçirilmesinin önlenebilmesi için azami çaba göstermektedir.

6. Kişisel verileriniz ne kadar süre ile muhafaza edilecektir?

Kişisel verileriniz Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usul Kanunu ile diğer kanunların tacir sıfatıyla Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’yi sorumlu tuttuğu süreler dikkate alınarak, yasalarca öngörülen azami süre ile muhafaza edilecektir.

7. Açık rızanın bulunmadığı durumlarda da kişisel verilerin işlenmesi mümkün müdür, kişisel veriler açık rızanın bulunmadığı hangi durumlarda işlenebilir?

Kişisel veriler kural olarak ilgili kişinin açık rızası olmaksızın işlenemez. Ancak kanunda sayılan şartlardan birinin varlığı hâlinde, ilgili kişinin açık rızası aranmaksızın kişisel verilerinin işlenmesi mümkündür. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

a) Kanunlarda açıkça öngörülmesi.

b) Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması.

c) Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması.

ç) Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması.

d) İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması.

e) Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması.

f) İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.

8. Kişisel verileriniz hangi durumlarda, ne zaman silinir?

Yukarıda açıkladığımız şartlara uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde, kişisel veriler resen veya tarafınızın talebi üzerine veri sorumlusu olan Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş. tarafından silinir, yok edilir veya anonim hâle getirilir. Anonim hale getirme; kişisel verilerin, başka verilerle eşleştirilerek dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hâle getirilmesini ifade etmektedir.

9. Kişisel verileriniz üçüncü kişilere hangi durumlarda aktarılır?

Kişisel verileriniz yasal olarak ancak tarafınızın açık rızası çerçevesinde üçüncü kişilere aktarılabilir. Kişisel verileriniz, hiçbir suretle herhangi bir ticari amaç doğrultusunda üçüncü kurum veya kişilere aktarılmayacaktır. Ancak başka firmalardan temin edilen hosting, veri güvenliği, depolama, veri analizi, çağrı merkezi vs hizmetler dolayısıyla kişisel verileriniz dolaylı şekilde üçüncü kişilerin erişimine açık hale gelebilecektir.

Ayrıca, işbu metnin 7. maddesinde sayılan ve açık rızanız bulunmasa dahi kanunen işlenmesi mümkün kişisel verileriniz de yine açık rızanız bulunmaksızın üçüncü kişilerle paylaşılabilir.

10. Kişisel verileriniz yurtdışına nasıl aktarılır?

Kişisel verileriniz, tarafınızın açık rıza göstermesi durumunda yurtdışına aktarılabilir.

Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş. olarak, merkezi yurtdışında bulunan firmalardan sunucu, domain, hosting, IT, depolama, veri güvenliği yazılımı, iş geliştirme, veri analizi, güvenlik, organizasyon gibi hizmetlerin alınması sebebiyle, meşru amaç ve gereksinimlerin mevcudiyeti halinde kişisel verilerinizin yurtdışında bulunan üçüncü kişilerle paylaşılmasına ihtiyaç duyabiliriz.

Kişisel verilerinizin yurtdışına aktarılacak olması durumunda, kişisel verilerinizin aktarılacağı yabancı ülkede yeterli korumanın bulunup bulunmadığı ve ülke bazında yeterli koruma mevcut değilse dahi yurtdışında kişisel verilerinizin aktarılacağı kurum tarafından kişisel verilerinizin yeterli seviyede korunması hususunda gerekli önlemlerin alınıp alınamayacağı tarafımızca mutlaka denetlenecek ve kişisel verilerinizin yeterli seviyede korunamayacağı yönünde bir şüphe oluştuğu takdirde kişisel verileriniz yurtdışına aktarılmayacaktır.

11. Kişisel verilerinizin korunması ile ilgili haklarınız nelerdir? Merak ettiğiniz hususları ve bu çerçevedeki haklarınızı nasıl öğrenebilirsiniz?

Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini, kişisel verilerinizin hangi amaçla ve nasıl işlendiğini, kişisel verilerinizin nasıl kullanıldığını, kişisel verilerinizin yurt içinde ya da yurtdışında kimlere aktarıldığını Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’ye [email protected] adresine e-posta göndermek suretiyle sorabilirsiniz. Kişisel verileriniz eksik veya yanlış işlenmiş ise aynı adrese göndereceğiniz e-posta ile bunların düzeltilmesini ya da kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmış olması halinde kişisel verilerinizin silinmesini isteyebilir; kişisel verilerinizin yok edildiğinin ya da düzeltildiğinin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini talep edebilirsiniz. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle tarafınız aleyhine bir sonuç hasıl olursa bu sonucun ortaya çıkmasına itiraz edilebilirsiniz. Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararınızın giderilmesini talep etme hakkına da sahipsiniz. Belirtilen e-posta adresine göndermiş olduğunuz soru ve talepleriniz hakkında değerlendirme yapılarak en geç 30 gün içerisinde sizlere başvuru sonucunuz ve gerekçesi hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Başvurunuzun reddedilmesi, verilen cevabın yetersiz bulunması veya süresinde başvuruya cevap verilmemesi hâllerinde; veri sorumlusu Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’nin cevabını öğrendiğiniz tarihten itibaren otuz ve herhâlde başvuru tarihinden itibaren altmış gün içinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na şikâyette de bulunabilirsiniz.

KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ, SAKLANMASI, KULLANILMASI VE PAYLAŞILMASINA İLİŞKİN ONAY METNİ

Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’nin, Yurtbay Seramik Kişisel Verilerin İşlenmesi, Saklanması Kullanılması ve Paylaşılmasına İlişkin Bilgilendirme Metni başlıklı metinde yer verilen usul ve esaslarda işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına, yasalarca öngörülen azami süreyle muhafaza edilmesine, ticari amaçlı olarak hiçbir şekilde hiçbir kişi ya da kurumla paylaşılmaması ve ticarileştirilmemesi kaydıyla, domain, veri güvenliği, veri analizi, iş geliştirme, depolama, güvenlik gibi sebeplerle hizmet alınan yurtiçinde ya da yurtdışında mukim firmalarca dolaylı şekilde paylaşılmasına rıza gösterdiğimi kabul ve beyan ederim.

Kişisel verilerimin işlenmesi, saklanması, kullanılması ve paylaşılmasına ilişkin onay veriyorum.