Mutfak Seramiği Nasıl Seçilir, Mutfak Tezgah Arası Seramik Nasıl Uygulanır?

Seramik, mutfaklarımızda sıkça tercih ettiğimiz bir ürün. Temizliği kolay, dayanıklı ve suya karşı da başarılı. Aynı zamanda doğru bir seramik seçimi yaptığımızda da mutfaklarımızın enerjisine enerji katıyor. Yalnızca bir dekorasyon malzemesi olarak dahi büyük işler başarabilen çeşitli seramikler var. Biz, Yurtbay Seramik olarak mutfaklarınızda kullanabileceğiniz pek çok seramik modeline sahibiz. Bu modelleri en üstün üretim teknikleriyle, sektöründe lider tasarımcılar ve üretici ekibimiz ile sizlere sunuyoruz. Mutfak denildiğinde de en önemli malzemelerden olan mutfak seramiği hakkında elimizden geldiğince detaylı bir rehber yazısı hazırlamaya çalışacağız. Mutfak tezgah arası seramik modelleri oldukça farklı tasarımlarda bulunabilir. Bu tasarımlar arasından kendinize en uygununu seçmeniz durumunda da mutfaklarınıza katacağı ambiyansı reddetmek imkansız. Bu nedenle, kendinize en uygun mutfak tezgah seramik modelini seçme konusunda ince eleyip sık dokuyun. Pek çok farklı modelde mutfak seramiği bulunabilir ancak sizin için en doğru modeli bulduğunuzda anlayacaksınız. Yurtbay Seramik, sizlere pek çok farklı tasarımda, özellikte seramik sunmakta. Bu seramikler arasından nasıl seçimler yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Eğer ev içi seramik uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Banyoda Seramik Neden Tercih Edilmelidir? Yazımıza da göz atabilir, banyo için seramik kullanımı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Mutfakta Seramik Kullanımı
Seramik, pek çok işlemden geçmiş, ardından da binlerce derecelik fırınlarda pişirilmiş, toprak, kil ve çeşitli katkı mineralleri ile zenginleştirilmiş bir kaplama malzemesi. Yüzyıllardır insanlık tarafından kullanılmakta ve yüzyıllar öncesinden kalan seramik buluntuları hala gün yüzüne çıkmakta. Bu kadar dayanıklı bir malzeme, özellikle sürekli yağ, buhar ve nem içerisinde olan ve temizlik esnasında bol miktarda temizleyici ürün kullanılan mutfaklarımız için biçilmiş kaftan durumunda. Mutfaklarımızda kullanacağımız seramik, hem temizliği aşırı kolaylaştıracak, hem aydınlık ve ferah veya klas ve havalı bir görüntü oluşturmamıza yardım edecektir. Bu gibi pek çok nedenden ötürü mutfak seramiği mutlaka düşünülmesi ve uygulanması gereken bir yapı taşıdır.

Mutfak Tezgah Arası Seramik Modelleri
Yurtbay Seramik, her türlü stilde ev ve mutfak için çeşitli seramik modelleri tasarlamakta. Bu özel tasarımlarda üretilmiş seramikleri kullanarak evinizin havasına hava katabilir, aydınlık ve modern ortamlar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda satın aldığınız seramiklerin güvenilirliğini ve kalitesini onyıllardır kanıtlamış bir firmadan oluşu, yaşayacağınız her türlü sıkıntıyı kolaylıkla çözebilmenizi, dayanıklı ve kaliteli bir seramik dekorasyonu yapmanızı kolaylaştıracaktır. Şimdi isterseniz, Yurtbay Seramik tarafından tasarlanmış bazı mutfak seramiklerine göz atalım.

King Metro Mutfak Tezgah Arası Seramik
King Metro, sahip olduğu minimal formlar ve doğal, çarpıcı kombinasyonları ile şehir hayatının içinde kendine yer buluyor. Modern ve şık bir tasarıma sahip olan mutfak tezgah arası seramik modeli, pek çok renk çeşidine de sahip. Beyaz, Fildişi, Kırmızı, Pergamon ve Siyah renklerinde tercih edebileceğiniz King Metro Mutfak Tezgah Arası Seramik modeli, mutfağını minimalist bir anlayış ile ancak modernite ve tasarımdan da ödün vermeden döşemek isteyenlerin bir numaralı tercihi olabilir. King Metro, 10X20 ve 7.5X15 boyutlarında geliyor. Parlak bir yüzeye ve duvar için uygun bir bünyeye sahip.


Icewood Mutfak Tezgah Arası Seramik
Özgün ve doğal bir forma sahip, Beyaz ve Flower renk seçenekleri ile tercih edebileceğiniz ve mutfağınızın adeta bir ilkbahar havasına bürünmesini sağlayacak Icewood mutfak seramiği, sıcak ve özgün yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Güzel görünüşlü ve sıcak bir havaya sahip bir mutfak elde etmek için bu modeli tercih edebilir, mutfağınıza bir bahar esintisi sağlayabilirsiniz. 30X60 ölçülerinde, duvar için uygun bir bünyeye sahip, aynı zamanda da parlak bir yüzeye sahip.


Coffee Break Mutfak Tezgah Arası Seramik
Stil sahibi ve sıcak bir mutfak elde etmek için tercih edebileceğiniz Coffee Break Mutfak Tezgah Arası Seramik modeli, pek çok farklı renk seçeneği ile beğeninize sunulmuş durumda. Aqua, Beyaz, Kırmızı, Gri ve Siyah renk seçenekleri arasından dilediğinizi tercih edebilir, özellikle siyah renk modelini kullanarak stilize edilmiş bir mutfak elde edebilirsiniz. Gri, beyaz gibi modelleri ile de ferah bir mutfakta çalışabilirsiniz. Coffee Break, 30X60 ölçülerinde, duvar için uygun bir bünyeye ve aynı zamanda da parlak bir yüzeye sahip. Kolektif ve sıcak görünen, klas bir mutfak için tercih edebilir, Yurtbay Seramik’in sizin için özel olarak tasarladığı bu modele pek çok bayiimizden ve sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.


Mutfak Seramiği Nasıl Seçilmelidir?
Mutfak seramiği seçimi oldukça basit bir işlemdir. Genellikle mutfak tezgah arası seçimi yapmadan önce ilk olarak kaplatmak istediğiniz alanın ölçümlerini doğru bir şekilde yapmalısınız. Tezgah ve dolaplar arasında kalan ve seramik uygulaması yaptırtmak istediğiniz alanın metrekare cinsinden değerini bulmalısınız. Bunun için de, uzun kenarı kısa kenar ile çarpmalısınız. Ölçüm sonucunda elde edeceğiniz rakam, mutfak tezgah arası metrekarenizdir. Bu metrekare hesabına göre, Yurtbay Seramik mutfak seramiği satın alabilirsiniz. Satın alacağınız seramik miktarını nihai olarak kesinleştirmeden önce mutlaka %10 oranında zaiyat payı eklemelisiniz. Yani, 1.44 metrekare kaplanabilen standart bir paket karo ürünü hesaplarken mutlaka bir ekstra paket daha alın. Bu, tadilat işlemleri esnasında yaşayabileceğiniz problemlerin önüne geçecektir.

Seramikleri iyice inceleyin
Yurtbay Seramik internet sitesi üzerinden diğer ürünlerimizi inceleyip farklı renk ve çeşitlerde ayrıca ihtiyacınıza göre farklı işlev ve boyutlarda ürünlere ulaşabilirsiniz. Sizlere bu yazı içerisinde sunmuş olduğumuz Coffee Break, Icewood ve King Metro gibi pek çok mutfak tezgah arası seramik modeli, Yurtbay Seramik tarafından sizlere sunulmakta. Aynı zamanda da, evinizin her köşesi için ayrı üretim teknikleri ile üretilmiş pek çok seramik modeline ulaşabilirsiniz. Tezgah arası seramik seçenekleri arasından evinize ve mutfağınıza en uygununu seçerek muhteşem bir ambiyans yaratabilirsiniz. Mutfak tezgah seramik modelleri için mutlaka Yurtbay Seramik ürün kataloğunu incelemenizi öneririz.

Yurtbay Kataloğuna ulaşmak için Buraya Tıklayın.

Banyoda Seramik Neden Tercih Edilmelidir? Yazımıza da göz atarak, mutfakta olduğu gibi sürekli nem ve sıcaklık, temizlik malzemesi temasına maruz kalmakta olan banyolarınız için de hem dayanıklı hem de şık pek çok modeli inceleyebilirsiniz.

Umarız yazımız faydalı olmuştur. Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Protection of Personal Data

KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ, SAKLANMASI, KULLANILMASI VE PAYLAŞILMASINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME METNİ

Sayın kullanıcı,

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerinize ilişkin hak ve yetkileriniz hakkında bilgi sahibi olmak için işbu metni okumanızı, saklamanızı ve okuyup anladıktan sonra aşağıdaki onay metnini de dikkatlice okuyarak onaylamanızı, onay vermek istemediğiniz hususları çizmenizi ve aşağıda boş bırakılan şerh kısmında itiraz ettiğiniz kısımları belirtmenizi rica ederiz.

1. Kişisel veri nedir?

Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi kişisel veriyi oluşturmaktadır. Adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, adresiniz, ünvanınız, mesleğiniz gibi kimliğinizi ortaya koyan ve diğer insanlardan ayırt edilebilmenizi sağlayan her türlü bilgi kişisel verinizi oluşturmaktadır.

2. Özel nitelikli veri nedir?

Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel veridir. Özel nitelikli kişisel verilerin, ilgilinin açık rızası olmaksızın işlenmesi yasaktır.

3. Hangi kişisel veya özel nitelikli verileriniz işlenmektedir?

Aşağıda sayılanlarla sınırlı olmamak ve mevzuattan kaynaklanan gereklilikler doğrultusunda, aşağıdaki tabloda yer verilen verileriniz şirketimiz nezdinde işlenebilmektedir.

Veri Kategorisi Veri Türleri
Kimlik Verisi Ad, soyadı
İletişim Verisi Telefon numarası, adres bilgisi, e-posta adresi.
Diğer Ünvanı, mesleği

4. Veri sorumlusu kimdir?

Veri sorumlusu kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi ifade etmektedir. Ticari ilişki sebebiyle işlenecek kişisel verilerinizle ilgili veri sorumlusu Çaycuma Vergi Dairesine kayıtlı 9860025813 Vergi numaralı, 0986002581300013 Mersis numaralı ve Lavanta Sok. No: 2 Hasanpaşa Kadıköy Merkez adresine faaliyet gösteren Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’dir.

5. Kişisel verileriniz nasıl ve hangi esaslarla işlenir?

Kişisel verilerinizin işlenmesinde 6698 sayılı Kanun’a ve diğer kanunlarda öngörülen usul ve esaslar dikkate alınmaktadır. Kişisel verilerinizi Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Vergi Usul Kanunu gibi mevzuattan doğan ve tacir olmamızdan kaynaklı yetki ve yükümlülüklerimiz çerçevesinde, güvenlik, veri analizi ve hizmet kalitemizin geliştirilmesi amacıyla, hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, belirli, açık, meşru amaçlar için ve onayınız çerçevesinde işlemekteyiz. Kişisel verileriniz, ticari akdinizin devamı süresince sizlerden ve üçüncü kişilerden temin ettiğimiz bilgi ve belgeler elektronik ortamda tutulan veri tabanına işlenmek suretiyle muhafaza edilmektedir. IT birimimiz, kişisel verilerinizin minimum sayıda kişinin erişimine açık tutulması ve üçüncü kişilerce ele geçirilmesinin önlenebilmesi için azami çaba göstermektedir.

6. Kişisel verileriniz ne kadar süre ile muhafaza edilecektir?

Kişisel verileriniz Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usul Kanunu ile diğer kanunların tacir sıfatıyla Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’yi sorumlu tuttuğu süreler dikkate alınarak, yasalarca öngörülen azami süre ile muhafaza edilecektir.

7. Açık rızanın bulunmadığı durumlarda da kişisel verilerin işlenmesi mümkün müdür, kişisel veriler açık rızanın bulunmadığı hangi durumlarda işlenebilir?

Kişisel veriler kural olarak ilgili kişinin açık rızası olmaksızın işlenemez. Ancak kanunda sayılan şartlardan birinin varlığı hâlinde, ilgili kişinin açık rızası aranmaksızın kişisel verilerinin işlenmesi mümkündür. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

a) Kanunlarda açıkça öngörülmesi.

b) Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması.

c) Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması.

ç) Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması.

d) İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması.

e) Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması.

f) İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.

8. Kişisel verileriniz hangi durumlarda, ne zaman silinir?

Yukarıda açıkladığımız şartlara uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde, kişisel veriler resen veya tarafınızın talebi üzerine veri sorumlusu olan Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş. tarafından silinir, yok edilir veya anonim hâle getirilir. Anonim hale getirme; kişisel verilerin, başka verilerle eşleştirilerek dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hâle getirilmesini ifade etmektedir.

9. Kişisel verileriniz üçüncü kişilere hangi durumlarda aktarılır?

Kişisel verileriniz yasal olarak ancak tarafınızın açık rızası çerçevesinde üçüncü kişilere aktarılabilir. Kişisel verileriniz, hiçbir suretle herhangi bir ticari amaç doğrultusunda üçüncü kurum veya kişilere aktarılmayacaktır. Ancak başka firmalardan temin edilen hosting, veri güvenliği, depolama, veri analizi, çağrı merkezi vs hizmetler dolayısıyla kişisel verileriniz dolaylı şekilde üçüncü kişilerin erişimine açık hale gelebilecektir.

Ayrıca, işbu metnin 7. maddesinde sayılan ve açık rızanız bulunmasa dahi kanunen işlenmesi mümkün kişisel verileriniz de yine açık rızanız bulunmaksızın üçüncü kişilerle paylaşılabilir.

10. Kişisel verileriniz yurtdışına nasıl aktarılır?

Kişisel verileriniz, tarafınızın açık rıza göstermesi durumunda yurtdışına aktarılabilir.

Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş. olarak, merkezi yurtdışında bulunan firmalardan sunucu, domain, hosting, IT, depolama, veri güvenliği yazılımı, iş geliştirme, veri analizi, güvenlik, organizasyon gibi hizmetlerin alınması sebebiyle, meşru amaç ve gereksinimlerin mevcudiyeti halinde kişisel verilerinizin yurtdışında bulunan üçüncü kişilerle paylaşılmasına ihtiyaç duyabiliriz.

Kişisel verilerinizin yurtdışına aktarılacak olması durumunda, kişisel verilerinizin aktarılacağı yabancı ülkede yeterli korumanın bulunup bulunmadığı ve ülke bazında yeterli koruma mevcut değilse dahi yurtdışında kişisel verilerinizin aktarılacağı kurum tarafından kişisel verilerinizin yeterli seviyede korunması hususunda gerekli önlemlerin alınıp alınamayacağı tarafımızca mutlaka denetlenecek ve kişisel verilerinizin yeterli seviyede korunamayacağı yönünde bir şüphe oluştuğu takdirde kişisel verileriniz yurtdışına aktarılmayacaktır.

11. Kişisel verilerinizin korunması ile ilgili haklarınız nelerdir? Merak ettiğiniz hususları ve bu çerçevedeki haklarınızı nasıl öğrenebilirsiniz?

Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini, kişisel verilerinizin hangi amaçla ve nasıl işlendiğini, kişisel verilerinizin nasıl kullanıldığını, kişisel verilerinizin yurt içinde ya da yurtdışında kimlere aktarıldığını Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’ye [email protected] adresine e-posta göndermek suretiyle sorabilirsiniz. Kişisel verileriniz eksik veya yanlış işlenmiş ise aynı adrese göndereceğiniz e-posta ile bunların düzeltilmesini ya da kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmış olması halinde kişisel verilerinizin silinmesini isteyebilir; kişisel verilerinizin yok edildiğinin ya da düzeltildiğinin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini talep edebilirsiniz. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle tarafınız aleyhine bir sonuç hasıl olursa bu sonucun ortaya çıkmasına itiraz edilebilirsiniz. Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararınızın giderilmesini talep etme hakkına da sahipsiniz. Belirtilen e-posta adresine göndermiş olduğunuz soru ve talepleriniz hakkında değerlendirme yapılarak en geç 30 gün içerisinde sizlere başvuru sonucunuz ve gerekçesi hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Başvurunuzun reddedilmesi, verilen cevabın yetersiz bulunması veya süresinde başvuruya cevap verilmemesi hâllerinde; veri sorumlusu Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’nin cevabını öğrendiğiniz tarihten itibaren otuz ve herhâlde başvuru tarihinden itibaren altmış gün içinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na şikâyette de bulunabilirsiniz.

KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ, SAKLANMASI, KULLANILMASI VE PAYLAŞILMASINA İLİŞKİN ONAY METNİ

Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’nin, Yurtbay Seramik Kişisel Verilerin İşlenmesi, Saklanması Kullanılması ve Paylaşılmasına İlişkin Bilgilendirme Metni başlıklı metinde yer verilen usul ve esaslarda işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına, yasalarca öngörülen azami süreyle muhafaza edilmesine, ticari amaçlı olarak hiçbir şekilde hiçbir kişi ya da kurumla paylaşılmaması ve ticarileştirilmemesi kaydıyla, domain, veri güvenliği, veri analizi, iş geliştirme, depolama, güvenlik gibi sebeplerle hizmet alınan yurtiçinde ya da yurtdışında mukim firmalarca dolaylı şekilde paylaşılmasına rıza gösterdiğimi kabul ve beyan ederim.

Kişisel verilerimin işlenmesi, saklanması, kullanılması ve paylaşılmasına ilişkin onay veriyorum.