Mermer Görünümlü Seramik Nerelerde Kullanılır?

Mermer görünümlü seramik, pek çok farklı alanda kullanılabilecek bir seramik çeşidi olsa da, genellikle banyo seramik çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Mermer seramik, günümüzde pek çok farklı kullanıcının evlerinde, ofislerinde ve iş yerlerinde tercih ettiği bir seramik çeşididir. Yurtbay Seramik olarak biz, pek çok farklı mermer görünümlü seramik modelini sizlere sunuyoruz. Bu modeller arasından kendi zevkinize en uygun fayans seçimini yapmak da size kalıyor. Her biri birbirinden kaliteli, en titiz şekilde üretilmiş fayans karo çeşitleri arasından tamamiyle kendi zevkinize uygun olanını seçerek uygulatabilirsiniz. Gelin isterseniz, mermer şıklığının ve zarafetinin seramik ile buluştuğu mermer görünümlü seramik çeşitlerinin en güzel örneklerini beraber inceleyelim. Daha fazla ürün çeşidi için Yurtbay Seramik Ürün Kataloğu üzerinden Mermer Dokulu Seramik çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: En Çok Tercih Edilen Banyo Seramik Modelleri ve Örnekleri

Mermer Banyo Seramik ve Fayans Uygulaması
Banyo fayanslarınız, seramikleriniz konusunda pek çok farklı fikire, zevke sahip olabilirsiniz. Ancak mermer banyo uygulaması insanlığın ilk çağlardan beri sıkça tercih ettiği bir dekorasyon trendidir. Mermer, gerek temiz ve asil görüntüsüyle, gerek şıklığı ve zarafetiyle insanların evlerini ve özellikle banyo, hamam gibi sürekli su ile temas eden noktaları kaplamayı tercih ettiği bir malzemedir. Mermer görünümlü seramik ve mermer banyo fayansları da, günümüzde evlerinde mermer görüntüsünü yakalamak isteyen herkesin tercihidir. Ofis, otel ve işyeri gibi alanlarda da sıkça tercih edilen mermer seramikler suya, toza ve ısıya dirençlidir. Gerçek bir mermer görüntüsünde ve hissiyatında olacaklardır. Bu nedenle özellikle banyo seramik tercihinizi mermer görünümlü seramiklerden yana kullanmanız, banyonuzun şıklığına şıklık katacaktır.

  1. Seramik kullanımının avantajlarına bakılacak olursa;
  2. Seramik, uzun ömürlüdür.
  3. Isıya karşı dirençlidir. Isı farklarından etkilenmeyecektir.
  4. Kimyasal maddelere, temizleyici ürünlere karşı son derece dayanıklıdır.
  5. Suya ve neme dayanıklı olduğundan banyo, mutfak gibi alanlarda sürekli kullanılır.

Bunlar gibi daha pek çok nedenle mermer görünümlü seramikleri tercih etmeniz, sizin faydanıza olacaktır.

Eğer daha fazlasını merak ediyorsanız, Doğru Seramik Nasıl Seçilir, Seramik Seçim Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

Yurtbay Seramik Mermer Görünümlü Seramik Çeşitleri
Yurtbay Seramik tarafından sizlere pek çok farklı tasarımla sunulan mermer görünümlü banyo seramikleri arasından derlediğimiz modelleri inceleyerek kendi zevkinize en uygun modeli banyolarınızda kullanabilirsiniz. Mermer dokulu seramik çeşitlerinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Hem mermerin tüm şıklığı, zarafetini bünyesinde barındırır, hem de seramik fayans çeşitlerinin tüm avantajlarını. Uygun fiyatlıdır, ağırlığı ev içi kullanım için uygundur. Gelin isterseniz Yurtbay Seramik Marble modeli başta olmak üzere mermer görünümlü seramik modellerini inceleyelim.

İlginizi Çekebilir: Mermer Görünümlü Seramik ModelleriNeden Gerçek Mermer Kullanmıyoruz? Seramik Uygulaması mı Gerçek Mermer mi?
Normal şartlarda mermer uygulaması pek çok insana daha cazip gelmektedir. Ancak biraz araştırma yaptıktan sonra sizin de rahatlıkla farkedebileceğiniz gibi mermer, ev içi kullanım açısından oldukça zorlu bir malzemedir. Mermerler tek parça halinde veya çeşitli karolar halinde satışa sunulan ürünler. Ancak bir mermer parçası kırıldığında veya deforme olduğunda yerine yeni uygulama yapmak çok zordur. Mermer ağır bir malzemedir ve bu ağırlığı uygulama ve kullanım esnasında büyük zorluklar çıkartabilir. Ancak seramik ve fayans uygulamaları sonucunda elde edeceğiniz mutfak, banyo gibi zeminlerde ve duvar kaplamalarında, ağırlık konusunda herhangi bir probleminiz olmayacaktır. Üstelik mermer dokulu seramik modelleri, gerçek mermere kıyasla görünüm açısından da kesinlikle daha az şık değillerdir. Hem çok daha ucuz, hem de çok daha kolay yenilenebilir oluşlarıyla, mermer dokulu seramik modellerini insanlar sıkça tercih etmektedirler.

Banyo Dekorasyonlarında Mermer Görünümlü Seramik Kullanmak!
Banyolarınızda kullanacağınız mermer görünümlü seramik modelleri, banyolarınızın oldukça şık görünmesine yardımcı olacaktır. Mermer, çağlar boyu insanlar tarafından banyo, hamam gibi alanlarda tercih edilmiş, temizliğin ve asaletin ev dekorasyonuna yansıması halini almış bir malzemedir. Mermer görünümlü seramik modelleri, mermerin pahalılığı ve ağırlığı göz önünde bulundurulduğunda, mermer için oldukça iyi bir ikamedir. Mermer görünümlü seramik çeşitleri, günümüzün en çok tercih edilen banyo dekorasyon trendlerinden biridir. Siz de, banyolarınızda mermer görünümlü seramik tercih ederek temiz, şık ve olduğundan geniş görünen banyolar elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Banyoda Seramik Kullanımı

Mutfak Tezgah Arası Kaplamalarda Mermer Görünümlü Seramik
Mutfak tezgah arası seramik kullanımı konusunda pek çok yazı yazdık. Ancak mutfak tezgah arası seramikler, insanların evlerinde en çok vakit geçirdiği ve belki de geçirdiği vaktin büyük kısmını mutfak tezgah arası seramik döşenmiş kısımlarına bakarak harcadığı göz önünde bulundurulursa, en önemli seramik uygulama noktalarından birisi. Kimi zaman ne kadar önemli olduğunu farketmeyebilsek de, mutfağın bütün aydınlığı, dekorasyonunun en önemli kısımlarından biri olan seramiklerden gelmektedir. Seramik kullanılmayan bir mutfak bulmak çok zordur. Temizliğinin ve döşemesinin kolaylığı, şıklığı ile mutfakta seramik kullanımı çok yaygındır. Ayrıca, mutfak tezgah arası seramik çeşitleri arasında mermer görünümlü seramik modelleri de bulunmaktadır. Evinde mermer şıklığı isteyen herkes için, mutfak tezgah arası seramik çeşitlerine bir göz atmayı tavsiye ederiz.

İlginizi Çekebilir: Mutfak Tezgah Arası Seramik Örnekleri

Dış Cephe Seramik Kaplamada Mermer Görünümlü Seramik Kullanımı
Dış cephelerde kullanılan pek çok dekorasyon ögesi bulunmakta. Günümüzde özellikle lüks muhitlerde karşımıza çıkmaya başlayan büyük bir emlak, konut trendi var. Dış cephe uygulaması, seramikler ile yapılıyor. Seramik kaplamalar, dış cephelerin inanılmaz şık görünmesine ve ısı, ses ve rüzgar yalıtımı konusunda dayanımlı olmasını sağlıyor. Dış cephe seramik kaplama yaptırmak isteyen pek çok insanın da en önde gelen tercihlerinden biri olarak, mermer görünümlü seramik kullanımı karşımıza çıkıyor. Mermer seramik modelleri arasından seçtiğiniz ve kaplamak istediğiniz dış cephe alanı belirlediğiniz bir durumda, önünüzde hiç bir engel yok. Dış cephe uygulaması yapmak, seramik ile oldukça kolay. Gerçek mermer kullanılamayacak her durumda, seramik gerçek mermere çok önemli bir alternatif. Kolay uygulanabilmesi, kaliteli oluşu ve pek çok yalıtım özelliği ile dış cepheler seramikler için oldukça uygun bir alan.

Mutlaka Okumanızı Öneririz: Dış Cephe Seramik Çeşitleri

Yurtbay Seramik tarafından sizlere sunulan ürün kataloğunu inceleyerek pek çok farklı seramik modeli hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca bizimle iletişime geçerek aklınızdaki tüm uygulama sorularına cevaplar bulabilir, kolaylıkla evinizi yenileyebilirsiniz. Umarız bu yazımız faydalı olmuştur.

Protection of Personal Data

KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ, SAKLANMASI, KULLANILMASI VE PAYLAŞILMASINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME METNİ

Sayın kullanıcı,

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerinize ilişkin hak ve yetkileriniz hakkında bilgi sahibi olmak için işbu metni okumanızı, saklamanızı ve okuyup anladıktan sonra aşağıdaki onay metnini de dikkatlice okuyarak onaylamanızı, onay vermek istemediğiniz hususları çizmenizi ve aşağıda boş bırakılan şerh kısmında itiraz ettiğiniz kısımları belirtmenizi rica ederiz.

1. Kişisel veri nedir?

Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi kişisel veriyi oluşturmaktadır. Adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, adresiniz, ünvanınız, mesleğiniz gibi kimliğinizi ortaya koyan ve diğer insanlardan ayırt edilebilmenizi sağlayan her türlü bilgi kişisel verinizi oluşturmaktadır.

2. Özel nitelikli veri nedir?

Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel veridir. Özel nitelikli kişisel verilerin, ilgilinin açık rızası olmaksızın işlenmesi yasaktır.

3. Hangi kişisel veya özel nitelikli verileriniz işlenmektedir?

Aşağıda sayılanlarla sınırlı olmamak ve mevzuattan kaynaklanan gereklilikler doğrultusunda, aşağıdaki tabloda yer verilen verileriniz şirketimiz nezdinde işlenebilmektedir.

Veri Kategorisi Veri Türleri
Kimlik Verisi Ad, soyadı
İletişim Verisi Telefon numarası, adres bilgisi, e-posta adresi.
Diğer Ünvanı, mesleği

4. Veri sorumlusu kimdir?

Veri sorumlusu kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi ifade etmektedir. Ticari ilişki sebebiyle işlenecek kişisel verilerinizle ilgili veri sorumlusu Çaycuma Vergi Dairesine kayıtlı 9860025813 Vergi numaralı, 0986002581300013 Mersis numaralı ve Lavanta Sok. No: 2 Hasanpaşa Kadıköy Merkez adresine faaliyet gösteren Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’dir.

5. Kişisel verileriniz nasıl ve hangi esaslarla işlenir?

Kişisel verilerinizin işlenmesinde 6698 sayılı Kanun’a ve diğer kanunlarda öngörülen usul ve esaslar dikkate alınmaktadır. Kişisel verilerinizi Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Vergi Usul Kanunu gibi mevzuattan doğan ve tacir olmamızdan kaynaklı yetki ve yükümlülüklerimiz çerçevesinde, güvenlik, veri analizi ve hizmet kalitemizin geliştirilmesi amacıyla, hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, belirli, açık, meşru amaçlar için ve onayınız çerçevesinde işlemekteyiz. Kişisel verileriniz, ticari akdinizin devamı süresince sizlerden ve üçüncü kişilerden temin ettiğimiz bilgi ve belgeler elektronik ortamda tutulan veri tabanına işlenmek suretiyle muhafaza edilmektedir. IT birimimiz, kişisel verilerinizin minimum sayıda kişinin erişimine açık tutulması ve üçüncü kişilerce ele geçirilmesinin önlenebilmesi için azami çaba göstermektedir.

6. Kişisel verileriniz ne kadar süre ile muhafaza edilecektir?

Kişisel verileriniz Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usul Kanunu ile diğer kanunların tacir sıfatıyla Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’yi sorumlu tuttuğu süreler dikkate alınarak, yasalarca öngörülen azami süre ile muhafaza edilecektir.

7. Açık rızanın bulunmadığı durumlarda da kişisel verilerin işlenmesi mümkün müdür, kişisel veriler açık rızanın bulunmadığı hangi durumlarda işlenebilir?

Kişisel veriler kural olarak ilgili kişinin açık rızası olmaksızın işlenemez. Ancak kanunda sayılan şartlardan birinin varlığı hâlinde, ilgili kişinin açık rızası aranmaksızın kişisel verilerinin işlenmesi mümkündür. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

a) Kanunlarda açıkça öngörülmesi.

b) Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması.

c) Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması.

ç) Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması.

d) İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması.

e) Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması.

f) İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.

8. Kişisel verileriniz hangi durumlarda, ne zaman silinir?

Yukarıda açıkladığımız şartlara uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde, kişisel veriler resen veya tarafınızın talebi üzerine veri sorumlusu olan Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş. tarafından silinir, yok edilir veya anonim hâle getirilir. Anonim hale getirme; kişisel verilerin, başka verilerle eşleştirilerek dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hâle getirilmesini ifade etmektedir.

9. Kişisel verileriniz üçüncü kişilere hangi durumlarda aktarılır?

Kişisel verileriniz yasal olarak ancak tarafınızın açık rızası çerçevesinde üçüncü kişilere aktarılabilir. Kişisel verileriniz, hiçbir suretle herhangi bir ticari amaç doğrultusunda üçüncü kurum veya kişilere aktarılmayacaktır. Ancak başka firmalardan temin edilen hosting, veri güvenliği, depolama, veri analizi, çağrı merkezi vs hizmetler dolayısıyla kişisel verileriniz dolaylı şekilde üçüncü kişilerin erişimine açık hale gelebilecektir.

Ayrıca, işbu metnin 7. maddesinde sayılan ve açık rızanız bulunmasa dahi kanunen işlenmesi mümkün kişisel verileriniz de yine açık rızanız bulunmaksızın üçüncü kişilerle paylaşılabilir.

10. Kişisel verileriniz yurtdışına nasıl aktarılır?

Kişisel verileriniz, tarafınızın açık rıza göstermesi durumunda yurtdışına aktarılabilir.

Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş. olarak, merkezi yurtdışında bulunan firmalardan sunucu, domain, hosting, IT, depolama, veri güvenliği yazılımı, iş geliştirme, veri analizi, güvenlik, organizasyon gibi hizmetlerin alınması sebebiyle, meşru amaç ve gereksinimlerin mevcudiyeti halinde kişisel verilerinizin yurtdışında bulunan üçüncü kişilerle paylaşılmasına ihtiyaç duyabiliriz.

Kişisel verilerinizin yurtdışına aktarılacak olması durumunda, kişisel verilerinizin aktarılacağı yabancı ülkede yeterli korumanın bulunup bulunmadığı ve ülke bazında yeterli koruma mevcut değilse dahi yurtdışında kişisel verilerinizin aktarılacağı kurum tarafından kişisel verilerinizin yeterli seviyede korunması hususunda gerekli önlemlerin alınıp alınamayacağı tarafımızca mutlaka denetlenecek ve kişisel verilerinizin yeterli seviyede korunamayacağı yönünde bir şüphe oluştuğu takdirde kişisel verileriniz yurtdışına aktarılmayacaktır.

11. Kişisel verilerinizin korunması ile ilgili haklarınız nelerdir? Merak ettiğiniz hususları ve bu çerçevedeki haklarınızı nasıl öğrenebilirsiniz?

Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini, kişisel verilerinizin hangi amaçla ve nasıl işlendiğini, kişisel verilerinizin nasıl kullanıldığını, kişisel verilerinizin yurt içinde ya da yurtdışında kimlere aktarıldığını Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’ye [email protected] adresine e-posta göndermek suretiyle sorabilirsiniz. Kişisel verileriniz eksik veya yanlış işlenmiş ise aynı adrese göndereceğiniz e-posta ile bunların düzeltilmesini ya da kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmış olması halinde kişisel verilerinizin silinmesini isteyebilir; kişisel verilerinizin yok edildiğinin ya da düzeltildiğinin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini talep edebilirsiniz. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle tarafınız aleyhine bir sonuç hasıl olursa bu sonucun ortaya çıkmasına itiraz edilebilirsiniz. Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararınızın giderilmesini talep etme hakkına da sahipsiniz. Belirtilen e-posta adresine göndermiş olduğunuz soru ve talepleriniz hakkında değerlendirme yapılarak en geç 30 gün içerisinde sizlere başvuru sonucunuz ve gerekçesi hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Başvurunuzun reddedilmesi, verilen cevabın yetersiz bulunması veya süresinde başvuruya cevap verilmemesi hâllerinde; veri sorumlusu Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’nin cevabını öğrendiğiniz tarihten itibaren otuz ve herhâlde başvuru tarihinden itibaren altmış gün içinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na şikâyette de bulunabilirsiniz.

KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ, SAKLANMASI, KULLANILMASI VE PAYLAŞILMASINA İLİŞKİN ONAY METNİ

Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’nin, Yurtbay Seramik Kişisel Verilerin İşlenmesi, Saklanması Kullanılması ve Paylaşılmasına İlişkin Bilgilendirme Metni başlıklı metinde yer verilen usul ve esaslarda işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına, yasalarca öngörülen azami süreyle muhafaza edilmesine, ticari amaçlı olarak hiçbir şekilde hiçbir kişi ya da kurumla paylaşılmaması ve ticarileştirilmemesi kaydıyla, domain, veri güvenliği, veri analizi, iş geliştirme, depolama, güvenlik gibi sebeplerle hizmet alınan yurtiçinde ya da yurtdışında mukim firmalarca dolaylı şekilde paylaşılmasına rıza gösterdiğimi kabul ve beyan ederim.

Kişisel verilerimin işlenmesi, saklanması, kullanılması ve paylaşılmasına ilişkin onay veriyorum.