Küçük Mutfaklarda Kullanabileceğiniz Tezgah Arası Seramik Modelleri

Günümüzde evin en çok kullanılan odası diyebileceğimiz mutfak, ev sahiplerinin misafirlerini ağırladığı, çocukları ile vakit geçirdiği, temizliğine belki de en çok önem verildiği bir dizi amaca hizmet eden yerdir. Bu nedenle şık ve kullanışlı mutfaklar ve tezgah arası seramik modelleri seçmek çok işlevli bir oda olan mutfak dekorasyonu için oldukça önemlidir.

Küçük Mutfakta Seramik Modeli Neden Önemli?

Küçük bir mutfak oluştururken düşünülmesi gerekilen birçok öğe vardır. Yeterli depolama alanına sahip mi? Bu depolama alanları kullanışlı ve uygun yerleştirilmiş mi? Doğru aydınlatmalar seçildi mi? Tencere ve tava gibi mutfak eşyalarının yerleşimi nasıl olacak? Daha önemlisi ise küçük mutfağınız için alan doğru değerlendirilip siz ve aileniz için uygun tasarım yapıldı mı? Yapılan araştırmalar doğrultusunda yaşamımızın yaklaşık %12’sini mutfakta geçirdiğimizi düşürsek mutfak dekorasyonunun kullanışlı ve estetik açıdan hoş görünmesi oldukça önemlidir. Özellikle küçük mutfaklarda tezgah arası seramikler seçerken biraz daha endişeye kapılabiliyoruz. Alanı daraltmasından veya mutfak tasarımını yok edeceğinden daha silik ve nötr desen tercihlerinde bulunabiliyoruz. Aslında bunların hiçbiri için endişe etmenize gerek yok.

Öyleyse, siz de küçük bir mutfak alanına sahipseniz telaşlanmayın. Bu içeriğimizde küçük mutfaklarda tercih edebileceğiniz tezgah arası seramik modellerini sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilecek içerikleriğimiz : Mutfak Seramiği Nasıl Seçilir, Mutfak Tezgah Arası Seramik Nasıl Uygulanır? 

En Çok Tercih Edilen Tezgah Arası Seramik Modelleri

Küçük mutfaklarda en çok tercih edilen renk seçeneği beyazdır. Açıkçası güzelde bir renk tercihidir. Ancak başka bir tasarım ve renk seçeneğiniz olmadığını düşünmenizi istemeyiz. Küçük mutfaklarda tercih edebileceğiniz tezgah arası seramik modellerinde cesur olabilirsiniz. Doğadan esinlenerek tasarımlarınızı şekillendirebilirsiniz. İnsanı iç güdüsel olarak rahatlatan renkler ve desenler her zaman küçük alanlarda ferahlık hissi verir. Doğanın sıcak tonlarını tercih edebilir küçük mutfağınızı daha özgün ve şık bir hale getirebilirsiniz. Mutfağınızda eğer bir pencere var ise pervazına birkaç bitki ile renklendirebilir, doğa ortamı bir bağlantı yaratarak ferahlığı içeriye dahil edebilirsiniz.

 

 

İlginizi çekebilecek içerikleriğimiz : En Güzel Mutfak Tezgah Arası Seramik Modelleri - 11 Harika Model

 

Dar bir alanda mutfak dolaplarını daha yukarıda tutmak ve tezgah arasında alanına daha geniş bir yer ayırmak mutfağınızın daha geniş görünmesine yardımcı olur. Tüm bunlara ek olarak aydınlatmalar doğru şekilde yerleştirilirse istediğiniz kadar seramik seçimlerde cesur olabilirsiniz. Karmaşık olduğunu düşündüğünüz ancak sabırsızlandığınız tezgah arası seramik modellerini bu şartlara uygun şekilde uygularsanız mükemmel bir manzara ile karşılaşacağınızdan şüpheniz olmasın.

 

Küçük Mutfakta Tezgah Arası Seramik Önerileri

Çok memnun olmadığınız küçük ve eski tarihli bir mutfağınız varsa, gerçekten şanslı olabilirsiniz. Retro veya vintage bir görünüm için illaki alanın büyük olması gerekmez. Küçük mutfaklar için şahane retro tezgah arası seramik modelleri mevcuttur. Aynı zamanda duvar döşemelerinizi ahşap görünümlü seramik karolarını tercih ederek mükemmel bir uyum yaklayabilirsiniz. Tezgah arası seramik modelleri içerisinde mozaik seriler inceleyebilir. Mozaiko, Nikea gibi seriler ile klasik desenleri bir araya getirerek mutfağınızı çağdaş bir görünüme kavuşturabilirsiniz.
Mozaiko Tezgah Arası Seramik Modeli
Nikea Tezgah Arası Seramik Modeli

 

Küçük mutfağınıza değer katabilecek vintage görünümlü ışıklandırmalar, tablolar ve mutfak dolapları kullanabilirsiniz. Mutfakta metal parçalar kullanarak zerafet katabilir vintage ve ihtişamı bir araya getirebilirsiniz. Klasiği ve modernliği harmanlayan Nikea Sephia, Rigel gibi seramik serileri ile özgün ve sıcak bir ortam yaratabilirsiniz.

 

Küçük mutfağa sahipseniz ilgi odağını tek bir bölüme toplayabilirsiniz. Bu bazen ocak ve davlumbaz, bazen duvar karoları, bazense tezgah arası seramik modelleri olabilir. Depolama alanları doğru şekilde kullanılır ise her renkte, boyutta ve desende duvar, tezgah arası seramik modelleri kullanmanız mümkündür. Sadelik işlevlikle ilgilidir. Doğru tasarlanan her alanda renkler, desenler ve boyutlar önemsizleşebilir. Tüm bunların yanında hala endişeleriniz devam ediyor ise mutfaktaki tezgah arası seramik karolarını enine yerleştirerek alanınızın daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. 

Biz Yurtbay ailesi olarak herkesin beklentilerinin farklı olduğunun farkındayız. Her tarza ve dokuya uygun banyo seramik modelleri sunmak en önemli disiplinlerimizden biridir. Mermer dokulu ve farklı birçok doku tercihinde bulunabileceğiniz seramik modelleri için yurtbayseramik.com adresimizi ziyaret edebilir, iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz. 

Protection of Personal Data

KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ, SAKLANMASI, KULLANILMASI VE PAYLAŞILMASINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME METNİ

Sayın kullanıcı,

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerinize ilişkin hak ve yetkileriniz hakkında bilgi sahibi olmak için işbu metni okumanızı, saklamanızı ve okuyup anladıktan sonra aşağıdaki onay metnini de dikkatlice okuyarak onaylamanızı, onay vermek istemediğiniz hususları çizmenizi ve aşağıda boş bırakılan şerh kısmında itiraz ettiğiniz kısımları belirtmenizi rica ederiz.

1. Kişisel veri nedir?

Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi kişisel veriyi oluşturmaktadır. Adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, adresiniz, ünvanınız, mesleğiniz gibi kimliğinizi ortaya koyan ve diğer insanlardan ayırt edilebilmenizi sağlayan her türlü bilgi kişisel verinizi oluşturmaktadır.

2. Özel nitelikli veri nedir?

Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel veridir. Özel nitelikli kişisel verilerin, ilgilinin açık rızası olmaksızın işlenmesi yasaktır.

3. Hangi kişisel veya özel nitelikli verileriniz işlenmektedir?

Aşağıda sayılanlarla sınırlı olmamak ve mevzuattan kaynaklanan gereklilikler doğrultusunda, aşağıdaki tabloda yer verilen verileriniz şirketimiz nezdinde işlenebilmektedir.

Veri Kategorisi Veri Türleri
Kimlik Verisi Ad, soyadı
İletişim Verisi Telefon numarası, adres bilgisi, e-posta adresi.
Diğer Ünvanı, mesleği

4. Veri sorumlusu kimdir?

Veri sorumlusu kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi ifade etmektedir. Ticari ilişki sebebiyle işlenecek kişisel verilerinizle ilgili veri sorumlusu Çaycuma Vergi Dairesine kayıtlı 9860025813 Vergi numaralı, 0986002581300013 Mersis numaralı ve Lavanta Sok. No: 2 Hasanpaşa Kadıköy Merkez adresine faaliyet gösteren Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’dir.

5. Kişisel verileriniz nasıl ve hangi esaslarla işlenir?

Kişisel verilerinizin işlenmesinde 6698 sayılı Kanun’a ve diğer kanunlarda öngörülen usul ve esaslar dikkate alınmaktadır. Kişisel verilerinizi Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Vergi Usul Kanunu gibi mevzuattan doğan ve tacir olmamızdan kaynaklı yetki ve yükümlülüklerimiz çerçevesinde, güvenlik, veri analizi ve hizmet kalitemizin geliştirilmesi amacıyla, hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, belirli, açık, meşru amaçlar için ve onayınız çerçevesinde işlemekteyiz. Kişisel verileriniz, ticari akdinizin devamı süresince sizlerden ve üçüncü kişilerden temin ettiğimiz bilgi ve belgeler elektronik ortamda tutulan veri tabanına işlenmek suretiyle muhafaza edilmektedir. IT birimimiz, kişisel verilerinizin minimum sayıda kişinin erişimine açık tutulması ve üçüncü kişilerce ele geçirilmesinin önlenebilmesi için azami çaba göstermektedir.

6. Kişisel verileriniz ne kadar süre ile muhafaza edilecektir?

Kişisel verileriniz Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usul Kanunu ile diğer kanunların tacir sıfatıyla Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’yi sorumlu tuttuğu süreler dikkate alınarak, yasalarca öngörülen azami süre ile muhafaza edilecektir.

7. Açık rızanın bulunmadığı durumlarda da kişisel verilerin işlenmesi mümkün müdür, kişisel veriler açık rızanın bulunmadığı hangi durumlarda işlenebilir?

Kişisel veriler kural olarak ilgili kişinin açık rızası olmaksızın işlenemez. Ancak kanunda sayılan şartlardan birinin varlığı hâlinde, ilgili kişinin açık rızası aranmaksızın kişisel verilerinin işlenmesi mümkündür. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

a) Kanunlarda açıkça öngörülmesi.

b) Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması.

c) Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması.

ç) Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması.

d) İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması.

e) Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması.

f) İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.

8. Kişisel verileriniz hangi durumlarda, ne zaman silinir?

Yukarıda açıkladığımız şartlara uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde, kişisel veriler resen veya tarafınızın talebi üzerine veri sorumlusu olan Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş. tarafından silinir, yok edilir veya anonim hâle getirilir. Anonim hale getirme; kişisel verilerin, başka verilerle eşleştirilerek dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hâle getirilmesini ifade etmektedir.

9. Kişisel verileriniz üçüncü kişilere hangi durumlarda aktarılır?

Kişisel verileriniz yasal olarak ancak tarafınızın açık rızası çerçevesinde üçüncü kişilere aktarılabilir. Kişisel verileriniz, hiçbir suretle herhangi bir ticari amaç doğrultusunda üçüncü kurum veya kişilere aktarılmayacaktır. Ancak başka firmalardan temin edilen hosting, veri güvenliği, depolama, veri analizi, çağrı merkezi vs hizmetler dolayısıyla kişisel verileriniz dolaylı şekilde üçüncü kişilerin erişimine açık hale gelebilecektir.

Ayrıca, işbu metnin 7. maddesinde sayılan ve açık rızanız bulunmasa dahi kanunen işlenmesi mümkün kişisel verileriniz de yine açık rızanız bulunmaksızın üçüncü kişilerle paylaşılabilir.

10. Kişisel verileriniz yurtdışına nasıl aktarılır?

Kişisel verileriniz, tarafınızın açık rıza göstermesi durumunda yurtdışına aktarılabilir.

Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş. olarak, merkezi yurtdışında bulunan firmalardan sunucu, domain, hosting, IT, depolama, veri güvenliği yazılımı, iş geliştirme, veri analizi, güvenlik, organizasyon gibi hizmetlerin alınması sebebiyle, meşru amaç ve gereksinimlerin mevcudiyeti halinde kişisel verilerinizin yurtdışında bulunan üçüncü kişilerle paylaşılmasına ihtiyaç duyabiliriz.

Kişisel verilerinizin yurtdışına aktarılacak olması durumunda, kişisel verilerinizin aktarılacağı yabancı ülkede yeterli korumanın bulunup bulunmadığı ve ülke bazında yeterli koruma mevcut değilse dahi yurtdışında kişisel verilerinizin aktarılacağı kurum tarafından kişisel verilerinizin yeterli seviyede korunması hususunda gerekli önlemlerin alınıp alınamayacağı tarafımızca mutlaka denetlenecek ve kişisel verilerinizin yeterli seviyede korunamayacağı yönünde bir şüphe oluştuğu takdirde kişisel verileriniz yurtdışına aktarılmayacaktır.

11. Kişisel verilerinizin korunması ile ilgili haklarınız nelerdir? Merak ettiğiniz hususları ve bu çerçevedeki haklarınızı nasıl öğrenebilirsiniz?

Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini, kişisel verilerinizin hangi amaçla ve nasıl işlendiğini, kişisel verilerinizin nasıl kullanıldığını, kişisel verilerinizin yurt içinde ya da yurtdışında kimlere aktarıldığını Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’ye [email protected] adresine e-posta göndermek suretiyle sorabilirsiniz. Kişisel verileriniz eksik veya yanlış işlenmiş ise aynı adrese göndereceğiniz e-posta ile bunların düzeltilmesini ya da kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmış olması halinde kişisel verilerinizin silinmesini isteyebilir; kişisel verilerinizin yok edildiğinin ya da düzeltildiğinin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini talep edebilirsiniz. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle tarafınız aleyhine bir sonuç hasıl olursa bu sonucun ortaya çıkmasına itiraz edilebilirsiniz. Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararınızın giderilmesini talep etme hakkına da sahipsiniz. Belirtilen e-posta adresine göndermiş olduğunuz soru ve talepleriniz hakkında değerlendirme yapılarak en geç 30 gün içerisinde sizlere başvuru sonucunuz ve gerekçesi hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Başvurunuzun reddedilmesi, verilen cevabın yetersiz bulunması veya süresinde başvuruya cevap verilmemesi hâllerinde; veri sorumlusu Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’nin cevabını öğrendiğiniz tarihten itibaren otuz ve herhâlde başvuru tarihinden itibaren altmış gün içinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na şikâyette de bulunabilirsiniz.

KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ, SAKLANMASI, KULLANILMASI VE PAYLAŞILMASINA İLİŞKİN ONAY METNİ

Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’nin, Yurtbay Seramik Kişisel Verilerin İşlenmesi, Saklanması Kullanılması ve Paylaşılmasına İlişkin Bilgilendirme Metni başlıklı metinde yer verilen usul ve esaslarda işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına, yasalarca öngörülen azami süreyle muhafaza edilmesine, ticari amaçlı olarak hiçbir şekilde hiçbir kişi ya da kurumla paylaşılmaması ve ticarileştirilmemesi kaydıyla, domain, veri güvenliği, veri analizi, iş geliştirme, depolama, güvenlik gibi sebeplerle hizmet alınan yurtiçinde ya da yurtdışında mukim firmalarca dolaylı şekilde paylaşılmasına rıza gösterdiğimi kabul ve beyan ederim.

Kişisel verilerimin işlenmesi, saklanması, kullanılması ve paylaşılmasına ilişkin onay veriyorum.