Hayran Bırakacak Karo Seramik Modelleri ve Örnekleri

Evlerinizde, ortamlarınızda kullanabileceğiniz en şık ve hayran bırakacak derecede güzel karo seramik modelleri ve örneklerini derlediğimiz bu yazımızda, özellikle seramiklerin özelliklerinden, karo seramik modellerinin en şık örneklerinden bahsedeceğiz. Karo seramik kullanımı özellikle son yıllarda oldukça popülerleşmiş, binaların dış cephe kaplamaları dahi karo seramikler ile yapılır olmuştur. Karo seramik modelleri gün geçtikçe popülerleşmiş, ucuzlamış ve pek çok farklı tasarım ile bulunabilir olmuştur. Özellikle Türkiye, seramik üretimi konusunda Dünya çapında markalara sahip, kaliteli seramiklerin üretildiği bir ülke halini almıştır. Türkiye’den çıkan harika karo seramik modelleri ile birlikte evlerinizi ve ortamlarınızı güzelleştirebileceğiniz fikirler edinmenizi sağlamaya çalışacağız.

İlginizi Çekebilir: Evinize En Uygun Karo Seramik Modelleri

Birbirinden Güzel Karo Seramik Modelleri ve Uygulama Önerileri

Her biri birbirinden şık, her türlü farklı ortamda kullanılabilecek seramik karo modellerini derlemeye çalıştık. Bu karo seramik modelleri, her türlü duvar, dış cephe kaplama ve Zemin kaplama için kullanılabilir. Eğer aklınızda bir kaplama yaptırtmak, seramik satın almak gibi düşünceler varsa, mutlaka aşağıda listelediğimiz birbirinden şık karo seramik çeşitlerini inceleyerek kendinize fikirler edinmeye çalışın.

 

Farklı Dekorasyon Tarzlarına Göre Karo Seramik Modelleri

Farklı dekorasyon trendlerine ve tarzlarına göre karo seramik modelleri bulunmaktadır. Özellikle minimalist yapıdaki seramik modelleri, oldukça sık tercih edilir. Aynı zamanda ahşap görünümlü seramik modelleri ile ahşap parkeler ikame edilebilir. Rustik bir görünüm tercih ediyorsanız, ahşap dokulu seramik modellerini inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda desenli seramik modelleri sayesinde de, pek çok farklı ortamı güzelleştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Banyonuza Yenilik Getirecek Banyo Seramik Modelleri

 

 

Minimalist Görünümlü Karo Seramik Modelleri

Minimalist yapıda karo seramik modelleri oldukça sık tercih edilir. Özellikle mermer görünümlü veya yalnızca tek renge sahip karo seramik çeşitleri sıkça kullanılır. Karo seramik çeşitleri minimal anlamda oldukça başarılı tasarımlara sahiptir. Biz de bazı minimalist ev dekorasyon örnekleri ile karo seramik çeşitlerinin nasıl kombinlenebildiğini göstermek istiyoruz. Eğer aklınızda minimalist bir dekorasyon varsa, ancak nereden başlayacağınızdan pek de emin değilseniz, mutlaka zemin ve duvar kaplamalarını incelemenizi öneririz.

 

Rustik ve Doğal Görünümlü Karo Seramik Modelleri

Ahşap desenli ve koyu renklerde bulabileceğiniz parke seramik modelleri sıkça tercih edilmekte. Bu seramikler özellikle doğal ahşap parkelerin uygulanmasının zor olduğu dış cepheler, sıkça kullanılan ve sürekli temizlenmesi gereken kafe, otel resepsiyonu gibi zeminlerde tercih edilir. Ayrıca evinizin her alanında da kullanabileceğiniz ahşap dokulu karo seramikleri incelemenizi öneriyoruz. Özellikle balkon ve bahçe gibi alanlarınızda da kullanıma uygun olan karo seramik modelleri, muhteşem görünen doğal ve sıcak hissiyata sahip alanlar yaratmanıza yardım edecektir.

 

Desenli Karo Seramik Modelleri

Desenli seramik modelleri ile özellikle duvarlarınızı kaplayabilirsiniz. Duvar kaplamalarında kullanacağınız ve Yurtbay Seramik tarafından özellikle Anadolu’dan aldığı ilham ile tasarlanan desenli seramik modelleri muhteşem ve karakter sahibi ortamlar yaratmanıza yardımcı olur. Günümüzde desenli seramikler ışık alan ve geniş ortamlarda sıkça tercih edilmektedir. Işık alan banyolarda, otel ve kafeteryalarda, ofis gibi alanlarda tercih edilebilen desenli karo seramik modelleri, Türkiye’de Asos, Efes gibi ruh sahibi mekanlardan alınan ilham ile tasarlanır. Bu modelleri incelemenizi öneririz.

 

Karo Seramik Kullanımı Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Karo seramik kullanımının sağlayacağı birden çok fayda bulunmaktadır. Özellikle seramiğin doğası gereği su geçirmez olması, ısı direncinin yüksek olması ve kimyasal maddeler tarafından aşınma konusunda dayanıklı olması gibi temel nedenler, seramiklerin her türlü alanda tercih edilmesini sağlamıştır. Seramik kullanımının sağlayacağı en temel faydaları listeleyecek olursak:

  1. Seramikler, toza, ısıya ve neme karşı yüzde yüz dirençlidir. Herhangi bir şekilde su geçirmezlik özelliklerini de kaybetmezler.
  2. Seramik üretilirken üzeri sır denilen işlemle kaplanır. Bu sır tabakası seramiğe hem parlaklığını, hem de nihai yapısal özelliklerini verir.
  3. Seramik tamamiyle doğal bir malzemedir. Toprağın fırınlanarak pişirilmesi ile elde edilir. Sağlığa herhangi bir zararı yoktur.
  4. Seramik kaplama çeşitleri, birbirinden çok farklı modellerde bulunabilir. Karo seramik modelleri özellikle farklı tasarımsal anlayışlara hitap edecek şekilde çeşit çeşit üretilir.

Kısacası, bu kadar özelliğin yanında bir de maliyetlerinin oldukça düşük olması, seramik karo kaplama uygulamasının bu denli tercih edilmesine yol açmıştır. Siz de, ortamlarınızı seramik kullanımı ile geliştirmek ve güzelleştirmek istiyorsanız, mutlaka Yurtbay Seramik modellerini incelemenizi öneririz.

 

Çok Daha Fazla Seramik Modeli, Yurtbay Seramik’te!

Bu listelemiş olduğumuz seramik modellerinin çok daha fazlası, Yurtbay Seramik Ürün Kataloğu içerisinde yer almaktadır. Yurtbay Seramik, özellikle günümüzün en son dekorasyon trendlerini doğadan aldığı ilham ile birleştirerek sizlere sunuyor. Son teknoloji üretim bantlarında üretilen seramikler, sırlama işlemlerinin ardından uzun yıllar boyu taşıyacakları harika renkleri, tasarımları ile evlerinize, ofislerinize doğru yola çıkıyor. Eğer bir karo seramik ugulaması yaptırtmak istiyorsanız, mutlaka ürünlerimizi incelemenizi, diğer yazılarımızı okumanızı ve yeni ilhamlar edinmenizi, aklınızdaki tüm soruları bize yöneltmenizi bekliyoruz.

Daha fazla bilgi edinmek için, Seramik Döşeme hakkındaki yazımızı okumanızı öneririz.

Protection of Personal Data

KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ, SAKLANMASI, KULLANILMASI VE PAYLAŞILMASINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME METNİ

Sayın kullanıcı,

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerinize ilişkin hak ve yetkileriniz hakkında bilgi sahibi olmak için işbu metni okumanızı, saklamanızı ve okuyup anladıktan sonra aşağıdaki onay metnini de dikkatlice okuyarak onaylamanızı, onay vermek istemediğiniz hususları çizmenizi ve aşağıda boş bırakılan şerh kısmında itiraz ettiğiniz kısımları belirtmenizi rica ederiz.

1. Kişisel veri nedir?

Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi kişisel veriyi oluşturmaktadır. Adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, adresiniz, ünvanınız, mesleğiniz gibi kimliğinizi ortaya koyan ve diğer insanlardan ayırt edilebilmenizi sağlayan her türlü bilgi kişisel verinizi oluşturmaktadır.

2. Özel nitelikli veri nedir?

Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel veridir. Özel nitelikli kişisel verilerin, ilgilinin açık rızası olmaksızın işlenmesi yasaktır.

3. Hangi kişisel veya özel nitelikli verileriniz işlenmektedir?

Aşağıda sayılanlarla sınırlı olmamak ve mevzuattan kaynaklanan gereklilikler doğrultusunda, aşağıdaki tabloda yer verilen verileriniz şirketimiz nezdinde işlenebilmektedir.

Veri Kategorisi Veri Türleri
Kimlik Verisi Ad, soyadı
İletişim Verisi Telefon numarası, adres bilgisi, e-posta adresi.
Diğer Ünvanı, mesleği

4. Veri sorumlusu kimdir?

Veri sorumlusu kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi ifade etmektedir. Ticari ilişki sebebiyle işlenecek kişisel verilerinizle ilgili veri sorumlusu Çaycuma Vergi Dairesine kayıtlı 9860025813 Vergi numaralı, 0986002581300013 Mersis numaralı ve Lavanta Sok. No: 2 Hasanpaşa Kadıköy Merkez adresine faaliyet gösteren Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’dir.

5. Kişisel verileriniz nasıl ve hangi esaslarla işlenir?

Kişisel verilerinizin işlenmesinde 6698 sayılı Kanun’a ve diğer kanunlarda öngörülen usul ve esaslar dikkate alınmaktadır. Kişisel verilerinizi Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Vergi Usul Kanunu gibi mevzuattan doğan ve tacir olmamızdan kaynaklı yetki ve yükümlülüklerimiz çerçevesinde, güvenlik, veri analizi ve hizmet kalitemizin geliştirilmesi amacıyla, hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, belirli, açık, meşru amaçlar için ve onayınız çerçevesinde işlemekteyiz. Kişisel verileriniz, ticari akdinizin devamı süresince sizlerden ve üçüncü kişilerden temin ettiğimiz bilgi ve belgeler elektronik ortamda tutulan veri tabanına işlenmek suretiyle muhafaza edilmektedir. IT birimimiz, kişisel verilerinizin minimum sayıda kişinin erişimine açık tutulması ve üçüncü kişilerce ele geçirilmesinin önlenebilmesi için azami çaba göstermektedir.

6. Kişisel verileriniz ne kadar süre ile muhafaza edilecektir?

Kişisel verileriniz Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usul Kanunu ile diğer kanunların tacir sıfatıyla Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’yi sorumlu tuttuğu süreler dikkate alınarak, yasalarca öngörülen azami süre ile muhafaza edilecektir.

7. Açık rızanın bulunmadığı durumlarda da kişisel verilerin işlenmesi mümkün müdür, kişisel veriler açık rızanın bulunmadığı hangi durumlarda işlenebilir?

Kişisel veriler kural olarak ilgili kişinin açık rızası olmaksızın işlenemez. Ancak kanunda sayılan şartlardan birinin varlığı hâlinde, ilgili kişinin açık rızası aranmaksızın kişisel verilerinin işlenmesi mümkündür. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

a) Kanunlarda açıkça öngörülmesi.

b) Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması.

c) Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması.

ç) Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması.

d) İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması.

e) Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması.

f) İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.

8. Kişisel verileriniz hangi durumlarda, ne zaman silinir?

Yukarıda açıkladığımız şartlara uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde, kişisel veriler resen veya tarafınızın talebi üzerine veri sorumlusu olan Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş. tarafından silinir, yok edilir veya anonim hâle getirilir. Anonim hale getirme; kişisel verilerin, başka verilerle eşleştirilerek dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hâle getirilmesini ifade etmektedir.

9. Kişisel verileriniz üçüncü kişilere hangi durumlarda aktarılır?

Kişisel verileriniz yasal olarak ancak tarafınızın açık rızası çerçevesinde üçüncü kişilere aktarılabilir. Kişisel verileriniz, hiçbir suretle herhangi bir ticari amaç doğrultusunda üçüncü kurum veya kişilere aktarılmayacaktır. Ancak başka firmalardan temin edilen hosting, veri güvenliği, depolama, veri analizi, çağrı merkezi vs hizmetler dolayısıyla kişisel verileriniz dolaylı şekilde üçüncü kişilerin erişimine açık hale gelebilecektir.

Ayrıca, işbu metnin 7. maddesinde sayılan ve açık rızanız bulunmasa dahi kanunen işlenmesi mümkün kişisel verileriniz de yine açık rızanız bulunmaksızın üçüncü kişilerle paylaşılabilir.

10. Kişisel verileriniz yurtdışına nasıl aktarılır?

Kişisel verileriniz, tarafınızın açık rıza göstermesi durumunda yurtdışına aktarılabilir.

Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş. olarak, merkezi yurtdışında bulunan firmalardan sunucu, domain, hosting, IT, depolama, veri güvenliği yazılımı, iş geliştirme, veri analizi, güvenlik, organizasyon gibi hizmetlerin alınması sebebiyle, meşru amaç ve gereksinimlerin mevcudiyeti halinde kişisel verilerinizin yurtdışında bulunan üçüncü kişilerle paylaşılmasına ihtiyaç duyabiliriz.

Kişisel verilerinizin yurtdışına aktarılacak olması durumunda, kişisel verilerinizin aktarılacağı yabancı ülkede yeterli korumanın bulunup bulunmadığı ve ülke bazında yeterli koruma mevcut değilse dahi yurtdışında kişisel verilerinizin aktarılacağı kurum tarafından kişisel verilerinizin yeterli seviyede korunması hususunda gerekli önlemlerin alınıp alınamayacağı tarafımızca mutlaka denetlenecek ve kişisel verilerinizin yeterli seviyede korunamayacağı yönünde bir şüphe oluştuğu takdirde kişisel verileriniz yurtdışına aktarılmayacaktır.

11. Kişisel verilerinizin korunması ile ilgili haklarınız nelerdir? Merak ettiğiniz hususları ve bu çerçevedeki haklarınızı nasıl öğrenebilirsiniz?

Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini, kişisel verilerinizin hangi amaçla ve nasıl işlendiğini, kişisel verilerinizin nasıl kullanıldığını, kişisel verilerinizin yurt içinde ya da yurtdışında kimlere aktarıldığını Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’ye [email protected] adresine e-posta göndermek suretiyle sorabilirsiniz. Kişisel verileriniz eksik veya yanlış işlenmiş ise aynı adrese göndereceğiniz e-posta ile bunların düzeltilmesini ya da kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmış olması halinde kişisel verilerinizin silinmesini isteyebilir; kişisel verilerinizin yok edildiğinin ya da düzeltildiğinin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini talep edebilirsiniz. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle tarafınız aleyhine bir sonuç hasıl olursa bu sonucun ortaya çıkmasına itiraz edilebilirsiniz. Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararınızın giderilmesini talep etme hakkına da sahipsiniz. Belirtilen e-posta adresine göndermiş olduğunuz soru ve talepleriniz hakkında değerlendirme yapılarak en geç 30 gün içerisinde sizlere başvuru sonucunuz ve gerekçesi hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Başvurunuzun reddedilmesi, verilen cevabın yetersiz bulunması veya süresinde başvuruya cevap verilmemesi hâllerinde; veri sorumlusu Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’nin cevabını öğrendiğiniz tarihten itibaren otuz ve herhâlde başvuru tarihinden itibaren altmış gün içinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na şikâyette de bulunabilirsiniz.

KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ, SAKLANMASI, KULLANILMASI VE PAYLAŞILMASINA İLİŞKİN ONAY METNİ

Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’nin, Yurtbay Seramik Kişisel Verilerin İşlenmesi, Saklanması Kullanılması ve Paylaşılmasına İlişkin Bilgilendirme Metni başlıklı metinde yer verilen usul ve esaslarda işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına, yasalarca öngörülen azami süreyle muhafaza edilmesine, ticari amaçlı olarak hiçbir şekilde hiçbir kişi ya da kurumla paylaşılmaması ve ticarileştirilmemesi kaydıyla, domain, veri güvenliği, veri analizi, iş geliştirme, depolama, güvenlik gibi sebeplerle hizmet alınan yurtiçinde ya da yurtdışında mukim firmalarca dolaylı şekilde paylaşılmasına rıza gösterdiğimi kabul ve beyan ederim.

Kişisel verilerimin işlenmesi, saklanması, kullanılması ve paylaşılmasına ilişkin onay veriyorum.