Banyo Seramik Modelleri Arasından Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banyolar, geçmişten bugüne bakıldığında çok daha fazla dekorasyona önem verilen bir oda haline gelmiştir. Artık sadece gereklilik durumunda kullanılan bir geçiş yeri değil aynı zamanda bir depolama alanı olarak da kullandığımız bir alan haline gelmiştir. İç mimarlar, tasarımcılar modern bir banyo tasarımı için daha fazla vakit ayırıyor ve banyoları daha çekici, kullanışlı, modern ve şık bir alan haline getirmeye çalışıyorlar. Tasarımı yapılan herhangi bir banyonun en dikkat çeken bölgeleri olan yer ve duvar döşemelerinde kullanılan malzeme ve karo seçimlerine daha çok dikkat edilmektedir. Formlar, malzemeler ve kurulum türleri modelden modele değişebilir ve farklı, estetik, şık, modern ve rustik bir görünüm için banyo seramik modelleri ile çözebilirsiniz. Tüm bu bakış açısının değişimi ile birlikte elbette ki daha kullanışlı, uzun ömürlü, dayanıklı, sürekliliği olan modern ve hijyenik ürünler kullanımına daha önem verilmeye başlanmıştır. Banyoda seramik kullanımının bu denli artmasının nedenlerini bahsettiğimiz bu özelliklere bağlayabiliriz. Öyleyse banyoda seramik modelleri arasında seçim yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Açıklayalım.

Küçük Banyo İçin Seramik Modelleri
Düzen, ebat, renk ve şekle kadar her ayrıntının önemli olduğu banyo dekorasyonunda öncelikle yansıtmak istediğimiz efekt belirlenmelidir. Ardından belirlediğimiz efekte uygun yer ve duvar döşemeleri için doğru seramik modeli seçmek küçük bir alanın daha büyük ve daha parlak görünmesini sağlanabilir.  

 

Küçük Fayans Kullanımı
Küçük fayansların küçük bir banyoda kullanımında alanın çok karmaşık görünmesine neden olabilir. Ancak isteğiniz küçük boyutlardaki fayanslar ise daha az çizgisi ve deseni bulunan açık renkli doku ve desenleri karmaşık olmayan banyo fayansları kullanılabilir. Küçük boyutlu fayans ya da banyo seramik modellerinden birini ısrarla tercih etmek istiyorsanız dikdörtgen şeklinde olanları uzunlamasına yerleştirmek biraz daha alanın büyük görünmesini sağlayabilir. Ancak söylemek gerekir ki büyük ebatlarda seçilen fayans veya banyo seramik modelleri küçük olan alanın çok daha geniş ve ferah görünmesini sağlar. 

 

Açık Renkli Banyo Fayans Kullanımı
Açık renkli fayans veya banyo seramik modelleri alanın daha büyük ve parlak görünmesine yardımcı olur. Ancak koyu renkli banyo fayans veya seramik modeli kullanmanıza tamamen engel değildir. Koyu renkli bir döşeme tek bir köşeye uyguladığınızda alana derinlik katabilir ve daha büyük hissetmenize neden olabilir.

 

Karmaşık Desenli Banyo Fayansları
Karmaşık olduğunu düşündüğünüz banyo seramik modelleri ve fayans çeşitlerini küçük bir banyo için kullanmak istiyorsanız genellikle çini desenli olanları tercih etmenizde yarar var. Bu tür desenleri banyonuzda yer veya duvar tasarımınızda kullanmanız çok daha iyi olacaktır. Tek bir alan kullanımı doğru efekti yakalamanıza yardımcı olacaktır.  

Büyük Banyo İçin Seramik Modelleri
Büyük alana sahip banyolar için seramik modelleri tercihi için daha sıra dışı ve abartılı doku, desen ve boyut tercihinde bulunabilirsiniz. Nötr ve modern görünümlü banyo seramik modelleri oldukça popülerdir. Nötr desenleri parlak bir renk seçeneği ile dengeleyebilirsiniz. Özellikle beton dokulu banyo seramik modelleri büyük banyolar için oldukça farklı bir tasarım sunar. Daha şık ve retro bir efekt için ise mermer dokulu banyo seramik modelleri zarif bir efekt yakalamanızı sağlar.  

Alanın büyüklüğünü değerlendirmenin farklı yollarını deneyebilirsiniz. Örnek verecek olursak banyonuz için spa benzeri bir his yaratabilirsiniz. O zaman doğadan ilham alarak tasarlanmış mermer, doğal taş ve düz dokulu banyo seramik modellerine göz atabilirsiniz. Bu türdeki dokular doğa efekti verecek daha rahatlatıcı ve ferah bir görünüm sağlayacaktır.  

Modern, sıra dışı bir görünüm için banyo seramik modellerinden beton dokulu seramik çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Beton görünümlü seramikler alanın daha iddialı görünmesini sağlayacağı gibi aksesuarlar ve mobilya seçimlerini daha parlak ve canlı renklerde tercih ederek çarpıcı görünmelerini sağlayabilirsiniz.  

Banyo seramik modeli seçerken aklınızda az çok bir fikir vardır. Ancak doğru olanı seçmeyi zorlaştıran çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Vermek istediğiniz efekti bilirsiniz ancak açıklamak zordur, ancak onu gördüğünüzde anlayacaksınızdır. O nedenle yurtbayseramik.com adresimizden banyo seramik modellerini inceleyebilir. Farklı renk, doku ve boyut tercihlerinde bulunabilirsiniz. Burada, birçok ilham kaynağı ve görseller bulabilir, böylece belirli bir karo veya renk düzeninin gerçek bir evde nasıl görüneceğini daha iyi hayal edebilirsiniz. Sorularınız ve daha fazla bilgi için iletişim bölümümüzden bize ulaşabilirsiniz.

Protection of Personal Data

KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ, SAKLANMASI, KULLANILMASI VE PAYLAŞILMASINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME METNİ

Sayın kullanıcı,

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kişisel verilerinize ilişkin hak ve yetkileriniz hakkında bilgi sahibi olmak için işbu metni okumanızı, saklamanızı ve okuyup anladıktan sonra aşağıdaki onay metnini de dikkatlice okuyarak onaylamanızı, onay vermek istemediğiniz hususları çizmenizi ve aşağıda boş bırakılan şerh kısmında itiraz ettiğiniz kısımları belirtmenizi rica ederiz.

1. Kişisel veri nedir?

Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgi kişisel veriyi oluşturmaktadır. Adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız, adresiniz, ünvanınız, mesleğiniz gibi kimliğinizi ortaya koyan ve diğer insanlardan ayırt edilebilmenizi sağlayan her türlü bilgi kişisel verinizi oluşturmaktadır.

2. Özel nitelikli veri nedir?

Kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini, mezhebi veya diğer inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel hayatı, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili verileri ile biyometrik ve genetik verileri özel nitelikli kişisel veridir. Özel nitelikli kişisel verilerin, ilgilinin açık rızası olmaksızın işlenmesi yasaktır.

3. Hangi kişisel veya özel nitelikli verileriniz işlenmektedir?

Aşağıda sayılanlarla sınırlı olmamak ve mevzuattan kaynaklanan gereklilikler doğrultusunda, aşağıdaki tabloda yer verilen verileriniz şirketimiz nezdinde işlenebilmektedir.

Veri Kategorisi Veri Türleri
Kimlik Verisi Ad, soyadı
İletişim Verisi Telefon numarası, adres bilgisi, e-posta adresi.
Diğer Ünvanı, mesleği

4. Veri sorumlusu kimdir?

Veri sorumlusu kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi ifade etmektedir. Ticari ilişki sebebiyle işlenecek kişisel verilerinizle ilgili veri sorumlusu Çaycuma Vergi Dairesine kayıtlı 9860025813 Vergi numaralı, 0986002581300013 Mersis numaralı ve Lavanta Sok. No: 2 Hasanpaşa Kadıköy Merkez adresine faaliyet gösteren Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’dir.

5. Kişisel verileriniz nasıl ve hangi esaslarla işlenir?

Kişisel verilerinizin işlenmesinde 6698 sayılı Kanun’a ve diğer kanunlarda öngörülen usul ve esaslar dikkate alınmaktadır. Kişisel verilerinizi Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Vergi Usul Kanunu gibi mevzuattan doğan ve tacir olmamızdan kaynaklı yetki ve yükümlülüklerimiz çerçevesinde, güvenlik, veri analizi ve hizmet kalitemizin geliştirilmesi amacıyla, hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, belirli, açık, meşru amaçlar için ve onayınız çerçevesinde işlemekteyiz. Kişisel verileriniz, ticari akdinizin devamı süresince sizlerden ve üçüncü kişilerden temin ettiğimiz bilgi ve belgeler elektronik ortamda tutulan veri tabanına işlenmek suretiyle muhafaza edilmektedir. IT birimimiz, kişisel verilerinizin minimum sayıda kişinin erişimine açık tutulması ve üçüncü kişilerce ele geçirilmesinin önlenebilmesi için azami çaba göstermektedir.

6. Kişisel verileriniz ne kadar süre ile muhafaza edilecektir?

Kişisel verileriniz Türk Borçlar Kanunu, Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usul Kanunu ile diğer kanunların tacir sıfatıyla Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’yi sorumlu tuttuğu süreler dikkate alınarak, yasalarca öngörülen azami süre ile muhafaza edilecektir.

7. Açık rızanın bulunmadığı durumlarda da kişisel verilerin işlenmesi mümkün müdür, kişisel veriler açık rızanın bulunmadığı hangi durumlarda işlenebilir?

Kişisel veriler kural olarak ilgili kişinin açık rızası olmaksızın işlenemez. Ancak kanunda sayılan şartlardan birinin varlığı hâlinde, ilgili kişinin açık rızası aranmaksızın kişisel verilerinin işlenmesi mümkündür. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir:

a) Kanunlarda açıkça öngörülmesi.

b) Fiili imkânsızlık nedeniyle rızasını açıklayamayacak durumda bulunan veya rızasına hukuki geçerlilik tanınmayan kişinin kendisinin ya da bir başkasının hayatı veya beden bütünlüğünün korunması için zorunlu olması.

c) Bir sözleşmenin kurulması veya ifasıyla doğrudan doğruya ilgili olması kaydıyla, sözleşmenin taraflarına ait kişisel verilerin işlenmesinin gerekli olması.

ç) Veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması.

d) İlgili kişinin kendisi tarafından alenileştirilmiş olması.

e) Bir hakkın tesisi, kullanılması veya korunması için veri işlemenin zorunlu olması.

f) İlgili kişinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla, veri sorumlusunun meşru menfaatleri için veri işlenmesinin zorunlu olması.

8. Kişisel verileriniz hangi durumlarda, ne zaman silinir?

Yukarıda açıkladığımız şartlara uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde, kişisel veriler resen veya tarafınızın talebi üzerine veri sorumlusu olan Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş. tarafından silinir, yok edilir veya anonim hâle getirilir. Anonim hale getirme; kişisel verilerin, başka verilerle eşleştirilerek dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hâle getirilmesini ifade etmektedir.

9. Kişisel verileriniz üçüncü kişilere hangi durumlarda aktarılır?

Kişisel verileriniz yasal olarak ancak tarafınızın açık rızası çerçevesinde üçüncü kişilere aktarılabilir. Kişisel verileriniz, hiçbir suretle herhangi bir ticari amaç doğrultusunda üçüncü kurum veya kişilere aktarılmayacaktır. Ancak başka firmalardan temin edilen hosting, veri güvenliği, depolama, veri analizi, çağrı merkezi vs hizmetler dolayısıyla kişisel verileriniz dolaylı şekilde üçüncü kişilerin erişimine açık hale gelebilecektir.

Ayrıca, işbu metnin 7. maddesinde sayılan ve açık rızanız bulunmasa dahi kanunen işlenmesi mümkün kişisel verileriniz de yine açık rızanız bulunmaksızın üçüncü kişilerle paylaşılabilir.

10. Kişisel verileriniz yurtdışına nasıl aktarılır?

Kişisel verileriniz, tarafınızın açık rıza göstermesi durumunda yurtdışına aktarılabilir.

Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş. olarak, merkezi yurtdışında bulunan firmalardan sunucu, domain, hosting, IT, depolama, veri güvenliği yazılımı, iş geliştirme, veri analizi, güvenlik, organizasyon gibi hizmetlerin alınması sebebiyle, meşru amaç ve gereksinimlerin mevcudiyeti halinde kişisel verilerinizin yurtdışında bulunan üçüncü kişilerle paylaşılmasına ihtiyaç duyabiliriz.

Kişisel verilerinizin yurtdışına aktarılacak olması durumunda, kişisel verilerinizin aktarılacağı yabancı ülkede yeterli korumanın bulunup bulunmadığı ve ülke bazında yeterli koruma mevcut değilse dahi yurtdışında kişisel verilerinizin aktarılacağı kurum tarafından kişisel verilerinizin yeterli seviyede korunması hususunda gerekli önlemlerin alınıp alınamayacağı tarafımızca mutlaka denetlenecek ve kişisel verilerinizin yeterli seviyede korunamayacağı yönünde bir şüphe oluştuğu takdirde kişisel verileriniz yurtdışına aktarılmayacaktır.

11. Kişisel verilerinizin korunması ile ilgili haklarınız nelerdir? Merak ettiğiniz hususları ve bu çerçevedeki haklarınızı nasıl öğrenebilirsiniz?

Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini, kişisel verilerinizin hangi amaçla ve nasıl işlendiğini, kişisel verilerinizin nasıl kullanıldığını, kişisel verilerinizin yurt içinde ya da yurtdışında kimlere aktarıldığını Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’ye [email protected] adresine e-posta göndermek suretiyle sorabilirsiniz. Kişisel verileriniz eksik veya yanlış işlenmiş ise aynı adrese göndereceğiniz e-posta ile bunların düzeltilmesini ya da kişisel verilerinizin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkmış olması halinde kişisel verilerinizin silinmesini isteyebilir; kişisel verilerinizin yok edildiğinin ya da düzeltildiğinin kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü kişilere de bildirilmesini talep edebilirsiniz. İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle tarafınız aleyhine bir sonuç hasıl olursa bu sonucun ortaya çıkmasına itiraz edilebilirsiniz. Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararınızın giderilmesini talep etme hakkına da sahipsiniz. Belirtilen e-posta adresine göndermiş olduğunuz soru ve talepleriniz hakkında değerlendirme yapılarak en geç 30 gün içerisinde sizlere başvuru sonucunuz ve gerekçesi hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Başvurunuzun reddedilmesi, verilen cevabın yetersiz bulunması veya süresinde başvuruya cevap verilmemesi hâllerinde; veri sorumlusu Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’nin cevabını öğrendiğiniz tarihten itibaren otuz ve herhâlde başvuru tarihinden itibaren altmış gün içinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu’na şikâyette de bulunabilirsiniz.

KİŞİSEL VERİLERİNİN İŞLENMESİ, SAKLANMASI, KULLANILMASI VE PAYLAŞILMASINA İLİŞKİN ONAY METNİ

Yurtbay Seramik San. ve Tic. A.Ş.’nin, Yurtbay Seramik Kişisel Verilerin İşlenmesi, Saklanması Kullanılması ve Paylaşılmasına İlişkin Bilgilendirme Metni başlıklı metinde yer verilen usul ve esaslarda işlenmesine, saklanmasına, kullanılmasına, yasalarca öngörülen azami süreyle muhafaza edilmesine, ticari amaçlı olarak hiçbir şekilde hiçbir kişi ya da kurumla paylaşılmaması ve ticarileştirilmemesi kaydıyla, domain, veri güvenliği, veri analizi, iş geliştirme, depolama, güvenlik gibi sebeplerle hizmet alınan yurtiçinde ya da yurtdışında mukim firmalarca dolaylı şekilde paylaşılmasına rıza gösterdiğimi kabul ve beyan ederim.

Kişisel verilerimin işlenmesi, saklanması, kullanılması ve paylaşılmasına ilişkin onay veriyorum.