Mermer Görünümlü Seramik Nerelerde Kullanılır? Mermer Görünümlü Seramik Nerelerde Kullanılır?

mermergorunumluseramik

Mermer görünümlü seramik, pek çok farklı alanda kullanılabilecek bir seramik çeşidi olsa da, genellikle banyo seramik çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Mermer seramik, günümüzde pek çok farklı kullanıcının evlerinde, ofislerinde ve iş yerlerinde tercih ettiği bir seramik çeşididir. Yurtbay Seramik olarak biz, pek çok farklı mermer görünümlü seramik modelini sizlere sunuyoruz. Bu modeller arasından kendi zevkinize en uygun fayans seçimini yapmak da size kalıyor. Her biri birbirinden kaliteli, en titiz şekilde üretilmiş fayans karo çeşitleri arasından tamamiyle kendi zevkinize uygun olanını seçerek uygulatabilirsiniz. Gelin isterseniz, mermer şıklığının ve zarafetinin seramik ile buluştuğu mermer görünümlü seramik çeşitlerinin en güzel örneklerini beraber inceleyelim. Daha fazla ürün çeşidi için Yurtbay Seramik Ürün Kataloğu üzerinden Mermer Dokulu Seramik çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: En Çok Tercih Edilen Banyo Seramik Modelleri ve Örnekleri

Mermer Banyo Seramik ve Fayans Uygulaması

Banyo fayanslarınız, seramikleriniz konusunda pek çok farklı fikire, zevke sahip olabilirsiniz. Ancak mermer banyo uygulaması insanlığın ilk çağlardan beri sıkça tercih ettiği bir dekorasyon trendidir. Mermer, gerek temiz ve asil görüntüsüyle, gerek şıklığı ve zarafetiyle insanların evlerini ve özellikle banyo, hamam gibi sürekli su ile temas eden noktaları kaplamayı tercih ettiği bir malzemedir. Mermer görünümlü seramik ve mermer banyo fayansları da, günümüzde evlerinde mermer görüntüsünü yakalamak isteyen herkesin tercihidir. Ofis, otel ve işyeri gibi alanlarda da sıkça tercih edilen mermer seramikler suya, toza ve ısıya dirençlidir. Gerçek bir mermer görüntüsünde ve hissiyatında olacaklardır. Bu nedenle özellikle banyo seramik tercihinizi mermer görünümlü seramiklerden yana kullanmanız, banyonuzun şıklığına şıklık katacaktır.

  1. Seramik kullanımının avantajlarına bakılacak olursa;
  2. Seramik, uzun ömürlüdür.
  3. Isıya karşı dirençlidir. Isı farklarından etkilenmeyecektir.
  4. Kimyasal maddelere, temizleyici ürünlere karşı son derece dayanıklıdır.
  5. Suya ve neme dayanıklı olduğundan banyo, mutfak gibi alanlarda sürekli kullanılır.

Bunlar gibi daha pek çok nedenle mermer görünümlü seramikleri tercih etmeniz, sizin faydanıza olacaktır.

Eğer daha fazlasını merak ediyorsanız, Doğru Seramik Nasıl Seçilir, Seramik Seçim Rehberi yazımızı okuyabilirsiniz.

gercekmermer

 

Yurtbay Seramik Mermer Görünümlü Seramik Çeşitleri

Yurtbay Seramik tarafından sizlere pek çok farklı tasarımla sunulan mermer görünümlü banyo seramikleri arasından derlediğimiz modelleri inceleyerek kendi zevkinize en uygun modeli banyolarınızda kullanabilirsiniz. Mermer dokulu seramik çeşitlerinin pek çok avantajı bulunmaktadır. Hem mermerin tüm şıklığı, zarafetini bünyesinde barındırır, hem de seramik fayans çeşitlerinin tüm avantajlarını. Uygun fiyatlıdır, ağırlığı ev içi kullanım için uygundur. Gelin isterseniz Yurtbay Seramik Marble modeli başta olmak üzere mermer görünümlü seramik modellerini inceleyelim.

İlginizi Çekebilir: Mermer Görünümlü Seramik Modelleri

mermerdokuluseramik

yurtbaymermerdokuluseramikmermerseramik

mermergorunumlu

Neden Gerçek Mermer Kullanmıyoruz? Seramik Uygulaması mı Gerçek Mermer mi?

Normal şartlarda mermer uygulaması pek çok insana daha cazip gelmektedir. Ancak biraz araştırma yaptıktan sonra sizin de rahatlıkla farkedebileceğiniz gibi mermer, ev içi kullanım açısından oldukça zorlu bir malzemedir. Mermerler tek parça halinde veya çeşitli karolar halinde satışa sunulan ürünler. Ancak bir mermer parçası kırıldığında veya deforme olduğunda yerine yeni uygulama yapmak çok zordur. Mermer ağır bir malzemedir ve bu ağırlığı uygulama ve kullanım esnasında büyük zorluklar çıkartabilir. Ancak seramik ve fayans uygulamaları sonucunda elde edeceğiniz mutfak, banyo gibi zeminlerde ve duvar kaplamalarında, ağırlık konusunda herhangi bir probleminiz olmayacaktır. Üstelik mermer dokulu seramik modelleri, gerçek mermere kıyasla görünüm açısından da kesinlikle daha az şık değillerdir. Hem çok daha ucuz, hem de çok daha kolay yenilenebilir oluşlarıyla, mermer dokulu seramik modellerini insanlar sıkça tercih etmektedirler.

mermer

Yurtbay Seramik tarafından sizlere sunulan ürün kataloğunu inceleyerek pek çok farklı seramik modeli hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca bizimle iletişime geçerek aklınızdaki tüm uygulama sorularına cevaplar bulabilir, kolaylıkla evinizi yenileyebilirsiniz. Umarız bu yazımız faydalı olmuştur.

İlginizi Çekebilir: Dünya Seramik Sektörü

Cevap

Detaylı Ürün Arama