En Çok Tercih Edilen Banyo Seramik Modelleri ve Örnekleri En Çok Tercih Edilen Banyo Seramik Modelleri ve Örnekleri

encoktercihedilenbanyoseramikleriic

Banyo seramik modelleri arasından en çok tercih edilenleri merak ediyorsanız bu seramik modellerine hayran kalacaksınız. Sizler için derlediğimiz en çok tercih edilen banyo seramik modelleri arasından kendinize en uygununu bulabilir, banyonuzu gönlünüzce dekore edebilirsiniz. Yurtbay Seramik banyo seramik modelleri arasından banyonuzu ferahlatacak, oldukça şık gösterecek bir seçim yapabilirsiniz. Ayrıca sizler için ufak dekorasyon tüyoları da vermeye çalışacağız.

Eğer banyo seramik kullanımı hakkında daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız ilginizi çekebilir: Banyo’da Seramik Kullanımı.

2019’un En Şık Banyo Seramik Modelleri

Yurtbay Seramik olarak sizlere sunduğumuz ürün kataloğumuzun en gözde modellerinin bulunduğu bu banyo seramikleri banyonuza apayrı bir hava katacak. Banyo seramiği denildiğinde akla ilk gelen tasarımları üreten Yurtbay Seramik tarafından özenle imal edilmiş bu modeller, 2019’da yenilemeye giden her banyo için olmazsa olmaz. Unutmayın ki banyo seramikleri, banyo dekorasyonu için olmazsa olmaz, adeta bir banyonun kaderini belirleyen unsurlar. Gelin, Yurtbay Seramik’in banyo fayansları ve seramikleri arasından en güzellerini inceleyelim.

 2019banyoseramik banyoseramikmodeli

klasikpulpisbanyoseramikmodeli

banyoseramikcesitleri banyofayansmodeli

guzelbanyoseramikmodelleri

 banyoseramikdesenleri ahsapgorunumluseramik

 cesitlibanyofayanslari

 

Banyo Seramikleri İncelerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo seramikleri pek çok farklı çeşitte bulunmaktadır. Bu pek çok farklı modelde seramik arasından kendinize en uygun banyo fayansını seçmelisiniz. Banyo fayans seçimi yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken çeşitli faktörler bulunmaktadır. Bu göz önünde bulundurulması gereken faktörler şöyledir:

  1. Banyo Seramik Ölçüleri
  2. Banyo Büyüklüğü
  3. Banyo’nun doğal ışık alıp almadığı
  4. Dekore ederken seçtiğiniz banyo mobilyaları ile uyumu
  5. Lavabo, klozet ve duşakabin-küvet gibi eşyalarınızla seramik modelinin yaratacağı kontrast.
  6. Mat Seramik ile Parlak Seramik arasındaki farklar

Bu faktörleri göz önünde bulundurarak seçeceğiniz banyo seramikleri ve banyo fayans modelleri banyolarınıza ışıltı katacaktır. Banyo fayans karoları arasından pek çok çeşidi incelemeli, evinizin mevcut durumunu da göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmalısınız. Bunun için pek çok Stil Danışmanı yazısından da faydalanabilirsiniz. Ayrıca Yurtbay Seramik şubelerinden beğendiğiniz banyo seramiğini inceleyebilir, dokusunu hissederek seçiminizi yapabilirsiniz.

banyofayansmodellericesitleri

Mat veya Parlak Banyo Seramiği

Banyo seramiği seçimi yapmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken önemli parametrelerden biri de seçtiğiniz seramiğin dokusudur. Mat seramikler genellikle zemin kaplama uygulamaları için kullanılmaktadırlar. Parlak seramikler ile kaplayacağınız banyo duvarları, banyonuzun ferah ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasını sağlayacaklardır. Ancak mat fayans kaplaması yaptıracağınız banyo zemini, özellikle nemli bir ortam olan banyonuzda kayarak düşmenizi önleyecektir. Ayrıca sürekli temizlik malzemeleri ile temas içerisinde bulunan banyo zeminleri için parlak seramik  kullanımı önerilmemektedir. Bunu en iyi anlama yöntemi hem beğendiğiniz seramik modelinin teknik bilgiler kısmından detaylarını incelemek, hem de bir Yurtbay Seramik şubesi veya yapı marketinde canlı olarak deneyimlemektir.

banyodaseramikkullanimi

Banyo Seramik Ölçüleri Nasıl Belirlenmeli? Banyo Seramik Ölçüsü Nasıl Seçilmeli?

Banyo seramiği seçmeden önce, banyonuzun metrekaresini hesaplamalı, seramik ölçülerini doğru belirlemelisiniz. Bunun için Seramik Ölçüsü Nedir? Seramik Ölçüsü Nasıl Hesaplanır? Yazımızı inceleyebilirsiniz. Bunun dışında banyonuzun güneş ışığı alıp almadığı, genişliği seramik seçimi açısından çok önemlidir. En trend seramik modellerini incelerken aklınızda bulundurmanız gereken pek çok parametre vardır, bunların da en önemlilerinden biri banyo boyutudur.

Geniş bir banyonuz varsa, farklı tasarımlarda banyo seramik modelleri denemekten çekinmeyin. Ahşap görünümlü seramik modelleri oldukça popüler bir seçim. Aynı zamanda çeşitli retro seramik modelleri, desenli seramikler gibi seçeneklere sahipsiniz. Bu seramik modelleri arasından en beğendiğinizi iyi bir ustaya uygulattığınızda, banyonuz tamamiyle karakter sahibi bir hal alacaktır. Unutmayın ki ev dekorasyonu esnasında önemli olan evin bir bütün olarak karakter sahibi olmasıdır. Sizin zevklerinizi yansıtmalı, tamamiyle sizin fikirleriniz ve beğenileriniz ile dekore edilmelidir. Bu nedenle çeşitli kriterleri göz önünde bulundurarak seçeceğiniz banyo seramikleri hem evinize bir ışıltı katacak, hem de tamamiyle sizin eviniz olduğunu gören herkese hissettirecektir.

desenliseramikmodelleri

Doğal Işık Alan Ortamlarda Desenli Seramikler Kullanın!

Desenli seramikler, günümüzün en popüler banyo seramik modelleri arasında. Özellikle Anadolu ilhamı alan seramik çeşitleri uygulayacağınız geniş, ferah ve doğal ışık alan banyolarınızda ışıktan sonuna kadar faydalanmalısınız. Desenli seramik çeşitleri açısından oldukça fazla tasarıma sahip olan Yurtbay’ın desenli seramikleri arasından kendinize en uygununu seçebilirsiniz. Bu sayede de hem banyonuzun ışıltısını arttıracak, hem de en son dekorasyon trendleriyle banyonuzun genel aurasını yükseltebileceksiniz. Yurtbay’ın Nevşehir, Kapadokya ve Assos gibi güzelliklerden aldığı ilham ile tasarladığı banyo fayans modelleri arasından yapacağınız bir seçim, banyonuzu kullanan herkesin bir durup bakmasına, etkilenmesine sebep olacaktır. Özellikle günümüzde tüm Avrupa’da çok popüler olan bu Anadolu ilhamlı seramik modelleri ile evlerinize farklı bir dokunuş katabilirsiniz.

Daha fazlası için: Seramik Seçim Rehberi yazımızdan faydalanabilirsiniz.

bergamabanyoseramik

Küçük Banyolar için Seramik Modelleri

Küçük banyolarda kullanabileceğiniz pek çok banyo seramik modeline sahip olan Yurtbay Seramik, Ürün Kataloğu’nda sizlere hem olası kullanım önerileri sunmakta, hem de Stil Danışmanı içerikleri ile yardımcı olmaya çalışmaktadır. Eğer küçük bir banyoya sahipseniz, kullanmanız gereken seramik modelleri özellikle açık renklerde olmalı. Beyaz seramikler, mavi tonlu seramikler ve yumuşak, pastel renklerde seramikler kullanarak küçük olan banyonuzu olduğundan daha ferah göstermelisiniz. Özellikle küçük dairelerde kullanmaya en uygun seramikler açık beyaz tonlardır. Bu sayede hem temiz görünen hem de ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz. Küçük banyolarınızda kullanacağınız koyu renkli seramikler zaten küçük olan banyonuzun olduğundan da basık, dar görünmesine sebep olabilir. Ancak unutmayın, seramik seçimi tamamiyle kişiseldir. Eğer küçük bir banyoda da olsa koyu renkleri tercih ederseniz, eminiz ki yine de oldukça şık görünecektir! Banyonuzu ince eleyip sık dokuyarak, banyo seramik modelleri arasından iyi bir seçim yaparak döşeyecek olan sizsiniz. Günün pek çok anını geçirdiğiniz banyonuzun nasıl göründüğü de tamamen sizin zevklerinize göre belirlenmiş olmalı.

moonlight

Daha Fazla Model İncelemek İster Misiniz?

Eğer Yurtbay Seramik tarafından sizlere sunulan pek çok model arasında kaybolmak, kendi zevkinize en uygun olanını seçmek isterseniz, Ürün Kataloğu içerisinden kendi zevkinize en uygun banyo seramik modelleri’ni bulabilirsiniz. Banyo fayans uygulaması yapmadan önce mutlaka pek çok farklı ürünü göz önüne alın. Bu ürünleri sitemiz veya yapı marketler, Yurtbay şubeleri aracılığıyla inceleyin. Yüzlerce farklı modelde, boyutta ve desende banyo fayansı bulacaksınız. Aralarından en doğru seçimi yapacağınıza da inancımız tam.

Umarız bu yazımız sizlere en doğru banyo seramiği seçme konusunda yardımcı olmuştur. Yurtbay Seramik tarafından sizlere sunulan en popüler seramikleri incelemek için Yurtbay Seramik Ürün Kataloğu’nu inceleyebilirsiniz. Ayrıca daha fazla stil danışmanı içeriği okumak için Stil Danışmanı Blog bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı Ürün Arama