YÖNETİM KURULU BAŞKANI'NIN MESAJI

Kıymetli Arkadaşlarım,

Yurtbay Şirketler Grubu’nun tohumu 1951 yılında bu topraklara düştü ve aradan geçen 68 yıllık ortalama bir ömürle filizlendi, gelişti ve büyüdü. Bu uzun ve meşakkatli yolculuk, aynı zamanda geçmişten günümüze 25 milyon metrekare/yıl düzeyinde üretim yapan, Türkiye’nin sembolü, değeri hâlini alacak olan hareketin da bir başlangıcı olacaktı.

 

“Sadece en iyisi” şiarıyla çıktığımız bu yolculukta, yaşam alanlarına renk katan, dünyaca tanınan bir marka olma umuduyla her zaman çok çalıştık, her zaman çok çabaladık ve bugün Türkiye’nin dört bir yanına ürün ulaştıran bir marka olmakla beraber, dünya genelinde 56 ülkeye ihracat gerçekleştiren bir marka hâlini aldık.

 

Yolculuğumuzun en başından bu yana istikrarı elden bırakmadık, “Önce kalite” dedik ve adımlarımızı daima ileriye doğru attık. Köklü sanayi geçmişimizle ülke ekonomisine ciddi oranda katma değer sağladık ve iş sahaları meydana getirdik.

 

Bugün bilgiyle, alın teriyle, sıkıntılarla dolu günler ve uykusuz geceler boyunca çalışarak yazdığımız hikâyemizin, yurt çapında ve uluslararası arenada konuşulmasının haklı gururunu yaşamaktayız.

 

Tohumun toprağa düştüğü o ilk andan itibaren merkezimizde daima doğruluk, dürüstlük, adalet, insan ve saygı var oldu. Bizler için önem derecesi bir hayli yüksek olan emeğin ve üretimin anlam derinliğini hiçbir zaman yitirmedik ve yitirmeyeceğiz.

 

Çalışmalarımızın en başından bugüne bizlerle birlikte bu şirkete emeği geçen kıymetli arkadaşlarıma buradan saygılarımı ve sevgilerimi ileterek, yarınlar için attığımız bu adımları özetleyen Mustafa Kemal Atatürk’ün birkaç cümlesiyle bitirmek istiyorum.

 

Sevgilerimle…

Zeki Yurtbay
Yönetim Kurulu Başkanı

 

"Yalnız tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak. Servet ve onun tabii neticesi olan refah ve saadet yalnız ve ancak çalışkanların hakkıdır. Herhangi bir şahsın, yaşadıkça memnun ve mesut olması için lazım gelen şey, kendisi için değil, kendisinden sonra gelecekler için çalışmaktır. Hayatta tam zevk ve saadet ancak gelecek nesillerin şerefi, varlığı, saadeti için çalışmakta bulunabilir."

 

Mustafa Kemal Atatürk

Zeki Yurtbat


Detaylı Ürün Arama