Seramik Zemin İle Evinizi Nasıl Güzelleştirebilirsiniz? Seramik Zemin İle Evinizi Nasıl Güzelleştirebilirsiniz?

Seramik, uzun zamandır ev zemininde ve duvarlarda en çok tercih edilen ve kullanılan döşemeler arasındadır. Dayanıklılık, düşük maliyet ve hijyenik oluşu kişilerin en çok tercih etmek sebepleri arasında iken artık dekorasyon içinde olmazsa olmazlar arasındadır. Evini güzelleştirmek isteyenlerin, farklı stil arayışında olanların, tarzını evine yansıtmak isteyenlerin yanı sıra küçük dokunuşlarla büyük değişimler yaratmak isteyenlerinde yer ve zemin tercihleri seramik dokulardır.  

Seramik zeminde ve duvarda yansıtılmak istenilen efekti farklı doku tercihleri ile gerçekleştirir. Mermer, ahşap, doğal taş ve beton görünümlü seramik dokuları ile ev içi tasarımlarını tamamlayabiliyorlar. İnsanlar seramik serileri; sadece banyo zeminlerinde kullanılmak yerine, mutfak döşemelerinde, duvarlarda, koridorlarda, ofis ve dış cephe kaplamalarında, odaların tamamında ve bahçe seramik zemin döşemelerinde kullanmayı seçiyorlar. Artık seramik zemin döşemeleri yalnızca bir ihtiyaç değil, stil sahibi olanların ve iç mimarların vazgeçilmez dekorasyon uygulamalarından biridir. Sizde evinizde seramik zemin döşemesi kullanmayı tercih edenlerdenseniz bu içerik evinizi nasıl güzelleştireceğinize dair size önemli ipuçları verecektir.  

Seramik Zemin Önerileri Ve Yeni Fikirler 

Kalabalık bir aile veya çok misafir ağırlayan biri olabilirsiniz. Böyle durumlarda evimizin her daim temiz görünmesini isteriz. Davetsiz misafirler, ani organizasyonlar, çocuklu aileler ve evcil hayvan besleyenler için sizlere önerebileceğimiz seramik zemin dokusu ahşap görünümlü nispeten açık veya kahve renklerdeki karolar olacaktır. Özellikle doğal görünümlü çizgilere sahip ahşap görünümlü seramikler içinizi rahatlatacak, kusurların nispeten daha az görünür olmasını sağlayacaktır. Bu tanıma en uygun seramik zemin serilerinden biri olan Larix serisi evinize modern ve doğal bir görünüm kazandıracaktır. Zengin duruşu, sofistike renk seçeneği ve ahşabın vermiş olduğu doğal efekt sayesinde yaşam alanınıza sıcak verecektir. Fildişi, füme, kahve ve kemik rengi renk seçenekleri ile de eviniz kuşkusuz güzelleşecektir.  

Canlı Seramik Dokular

Evinizin koridorunu renkli ve canlı seramik zemin dokusu tercihinde bulunarak evinizin genel enerjisini ve stilini değiştirebilirsiniz. Genel ev düzeninizin, mobilyaların veya duvar renklerinizin sıkıcı olduğu düşünüyorsanız yalnızca koridorun zeminine uygulayacağınız seramik karolar sayesinde evinizin genel havasına büyüleyici bir hava katabilirsiniz.  

Desenli Seramik Zemin Tercihi  

Desenli seramik zemin doku çeşitleri sayesinde halı kullanmanıza gerek kalmaz. Herkes evde halı kullanmaktan hoşlanmayabilir. Alerjik rahatsızları olanlar ise mümkün olduğu kadar uzak durmaya gayret gösterirler. Yer döşemesinin karış veya değişik desen seçenekleri sayesinde halı kullanılmasına gerçekten ihtiyaç duyulmaz. Hatta öyle ki beton görünümlü seramik zemin çeşitleri arasından bir tercihte bulunduysanız halının genel ahengi bozduğunu hemen hissedersiniz. Öyle çarpıcı ve kollektif bir efekti vardır ki bozmak hiç istemezsiniz. Bahsettiğimiz bu efekti mermer, doğal taş ve ahşap ile de yakalamanız mümkündür. Örnek verecek olursak; Troia serisi, başlı başına bir sanat eseri gibidir. Eskitme tasarımı ile mermere alışılmışın dışında bir dokunuş sağlar. Beyaz, siyah ve kahve renk seçenekleri ile evinizin zeminine ayrıcalık sağlayacak olan Troia serisine bir göz atmanızı öneririz.  

Elbette ki seramik zemin ve yer döşemesi seçerken evin genel stilini, mobilya ve aksesuarları da dikkate almak gerekir. İç mekanın genel havasına ve görünümüne aykırı bir seramik doku ve desen tercihinde bulunmak sizleri mutsuz edecektir. Önemli olan yalnızca renk uyumlu değildir hatta bazense zıt renkler güzel bir uyum sağlamanızı sağlar. Asıl dikkat edilmesi gerekilen nokta evin ruhuna uygun seramik zemin dokuları tercih etmektir. Uyum, dekorasyon, çeşitli doku ve seriler için www.yurtbayseramik.com adresini ziyaret edebilir. Ürünler kategorisinden daha çok seçeneğe ve bilgiye ulaşabilirsiniz.  

Detaylı Ürün Arama