Parke Görünümlü Seramikler Nerelerde Kullanılabilir? Avantajları Nelerdir? Parke Görünümlü Seramikler Nerelerde Kullanılabilir? Avantajları Nelerdir?

parkegorunumluseramiknediric

Parke görünümlü seramik modelleri, özellikle son yıllarda karşımıza sıkça çıkmaya başladı. Evlerinde, ofislerinde ve hatta dış mekanlarında parke görünümünü yakalamak ancak hem parke kaplatmanın zahmetinden hem de parkenin pek de dayanıklı bir malzeme olmayışından dolayı çekinen insanlar, parke görünümlü seramik modellerine yöneldi. Parke görünümlü seramik çeşitleri, pek çok farklı tasarıma sahip olabiliyor. Özellikle seramiğin suya, toza dayanıklı olması ve geleneksel ahşap parkeye göre, ahşap görünümlü seramik modellerinin çok daha uygun fiyatlı, hesaplı olması en önemli kriterler. Gelin, parke görünümlü seramik nerelerde kullanılır ve geleneksel parke kullanımına göre avantajları nelerdir, hep birlikte inceleyelim.

Parke Görünümlü Seramik Kullanmanın Avantajları Neler?

Parke görünümlü seramikler, seramik karo çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Salonlarınızda, balkonlarınızda ve hatta bahçelerinizde kullanıma oldukça uygundur. Ahşap parke modelleri, genellikle suya karşı dayanıklı olarak pazarlansa da asla bir seramik kadar dayanıklı olamayacaktır. Seramik, binlerce derecelik fırınlarda pişirilen killi ve mineralli, özel karışımlı topraktan imal edilir. Bu pişirme işlemi neticesinde suya ve toza karşı inanılmaz bir mukavemet sağlanır. Ayrıca seramik yüzeyinde kullanılan seramik sır olarak da geçen kimyasal işlem neticesinde sırlanan yüzeyiyle birlikte dayanıklılığı inanılmaz düzeylere çıkar. Parke seramik modelleri de günümüzde neredeyse ahşap laminant parke modelleri kadar çoktur. Özellikle Yurtbay Seramik gibi, sektörünün lider markalarından bir parke seramik modelei araştırdığınızda, ne kadar fazla model ile karşılaşacağınıza inanamayacaksınız.

seramikparke

Neden Ahşap Parke Değil? Neden Parke Görünümlü Seramik Tercih Edilmeli?

Ahşap parke, günümüzde her türlü kapalı mekanda karşılaştığımız ve evlerin olmazsa olmaz dekorasyon ürünlerinden. Bu ahşap parkeler, neticesinde bir zamanlar içlerinde canlılık barındıran ağaçlardan imal edilen ürünler. Bu ağaçlar çeşitli işlemlerden geçerek evlerimizde kullanıma hazır hale getiriliyor. Ancak ahşap bir malzeme, her ne kadar pek çok teknik işlemden de geçse, çizilmeye, sıvı teması ile yıpranmaya dayanıklılığını kaybedebiliyor. Bu nedenle, özellikle dış mekanlarda, yani balkon, bahçe veya ofis girişleri gibi alanlarda parke yerine parke görünümlü seramik tercih ediliyor.

  1. Parke görünümlü seramik kullanarak, istediğiniz ahşap görünümü yakalayabilirsiniz.
  2. Ahşap parkeler, zaman içerisinde aşırı yıpranacaktır. Yenileme işlemi de oldukça masraflıdır.
  3. Seramik kullanımı oldukça kolaydır. Seramik uygulaması ardından zarar gören seramikler kolayca yenileriyle değiştirilebilir.
  4. Ahşap görünümlü seramik modelleri oldukça farklı ve şık tasarımlara sahiptir. Gerçek ahşap parkeleri asla aratmayacaktır.

Yalnızca bu dört neden dahi, ahşap, parke görünümlü seramik modellerini araştırmanız için yeterli olmalı.

Birbirinden Güzel Parke Görünümlü Seramik Modelleri

Parke görünümlü seramik modelleri, özellikle Yurtbay Seramik’in doğadan aldığı ilhamı sanat ile buluşturma çabalarıyla günümüzde inanılmaz bir dekorasyon trendi halini almıştır. Yurtbay Seramik ürün kataloğu içerisinde pek çok farklı tasarım ile yer alan ahşap görünümlü parke seramikler, evlerinizi, iş yerlerinizi ve balkonlarınızı inanılmaz görüntülerle, ışıltılarla donatmanız için satın alınmaya hazırdır. Gelin isterseniz, en güzel parke seramik modellerini hep beraber inceleyelim. Daha fazla model için kataloglarımızı da ziyaret etmenizi öneririz.

parkeseramikseramikparkelerahsapseramik_1ahsapseramikler_1parkegorunumluseramiknedir

Parke Seramik Nasıl Uygulanır? Seramik ile Parke Döşeme Farkları

Parke uygulaması, oldukça zahmetli bir işlemdir. Öncelikle evinize ahşap parke uygulaması yaptırmak istediğinizde, mutlaka bir profesyonelden yardım almalısınız. Parkeler, oldukça zahmetli ve maliyetli ürünlerdir. Ancak seramik döşeme uygulaması oldukça pratik bir işlemdir. İnternette bulunan, bizim de müşterilerimiz için hazırladığımız ve temel bilgiler veren seramik döşeme rehberleri ile, kolaylıkla seramik döşeme uygulaması yapabilirsiniz. Karo parke seramik modelleri arasından kendinize en uygununu seçtikten sonra, seramik döşeme konusunda yazdığımız yazımızı okuyun. Ardından, gerekli malzemeleri tedarik ederek mevcut seramikleri yerlerinden çıkartıp işleme başlayabilirsiniz. Seramik döşeme işlemi, parke seramik modelleri için biraz daha zorlayıcı olabilir. Çünkü birbirini takip eden desenlere sahip seramikler ahşap modellerde oldukça yaygındır. Bu seramik parke döşeme işlemi için de bir tadilat ustasından yardım almanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: Seramik Döşeme Nasıl Yapılır?

ahsapseramik

Yurtbay Seramik Ürün Kataloglarını İnceleyin

Yurtbay Seramik, parke seramik konusunda yıllardır sektörün en önemli atılımlarını yapmakta. Evlerinize en uygun, kaliteli ve dayanıklı seramikleri, en güzel tasarımlarla sizlere sunmakta olan Yurtbay Seramik, her türlü sorunuzu da cevaplamaya hazır. Bizimle iletişime geçerek, bayiilerimizi ziyaret ederek aklınızdaki tüm sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz. Umarız, bu yazımız evinde, ofisinde veya dış mekanında parke görünümlü seramik kullanmayı düşünen herkes için faydalı olur.

Detaylı Ürün Arama