Parke Görünümlü Seramik Serileri İle Dekorasyon Önerileri Parke Görünümlü Seramik Serileri İle Dekorasyon Önerileri

Ev içi mimarisinde sık sık karşımıza çıkan ve evin her bölümünde kullanılabilen ahşap malzemeler, modası asla geçmeyen hem doğal hem de şık yapı malzemelerinin en başında yer almaktadır.

Duvarlardan tavanlara, salonlardaki mobilyalardan evdeki tüm aksesuarlara kadar herhangi bir evin tüm dekorasyonunda ve her alanında kullanıma müsait olan ahşap dokusu, özellikle de ağaçların canlı ve doğal olduğunun hissini verdiği ve içinde kullanıldığı yaşam alanlarında da enerjisini dışarıya yansıttığından her tarza ve bütün trendlere uyumlu hale gelmeyi başarmaktadır.

Durum böyle olunca da evinizde hem doğal görünüm hem de nefes alan bir canlılık hissiyatı istiyorsanız, dekore edeceğiniz ortamlarda da hangi stili veya hangi dönemlere ait modellemeleri tercih edecek olursanız olun, ahşaba mutlaka yer vermeniz gerekiyor. Zaten günümüzde ahşap malzeme kullanılmayan bir eve rastlamak pek de mümkün değil. Fakat ahşabın tamamen kullanıldığı bir iç mimari tasarımda elbette ki çok daha çarpıcı ve çok daha ilgi çekici görüntüler oraya çıkmakta. Ahşap dokular, içinde var olduğu atmosfere farklılık katmaktadır ve bunu en çok da zemin kullanımlarda fark etmekteyiz.

Bugünkü yazımızda da ahşap görünüme sahip olan seramik zeminleri anlatacağız.

Mutfakta ve Banyoda Parke Görünümlü Seramik Zemin Revaçta

https://www.yurtbayseramik.com/upload/ilkonecikangorsel_700_350.png

Konu zemin döşeme olduğunda ahşap kullanımı hayal gücünüzü biraz zorlayıcı geliyor değil mi? Bu konuda karar vermek güç bir durum. Bunun nedenine bakacak olursak da ahşap bakımın zorluğu ortaya çıkmaktadır. Özellikle de ıslak olan zeminlerde bu zorlayıcı bir durum. Banyo ve mutfaklarda çok sık kullanılmamakta ve bu da zaten onu daha çarpıcı ve daha ilgi çekici, farklı bir hale getirmektedir. Zira, banyo zemininde her ne olursa olsun, ahşap kullanmak tam bir çılgınlık olurdu. Ahşabın kendine has olan kokusu su ile temas halinde olduğunda kabarmalar ve rutubet meydana geliyor ve hatta küf bile oluşabilir. Tabi ki bu tarzda hasarların önüne geçebilmek mümkündür. Suya dayanıklı, dış ortamlarda kullanıldığında da düzenli olarak vernik bakımı yapılarak ıslak zeminlerde kolaylıkla ahşap kullanılabilir aslında. Ama bunlardan çok daha kolayı var: Ahşap seramikler!

Yüksek bütçe ve sürekli olarak bakım isteyen gerçek ahşap kullanımı yerine hem daha uygun hem aynı görüntü hem de kaliteli duruş ile seramik malzeme kullanmak çok daha cezbedici geliyor kulağa değil mi?

İşte bu özellikler ile seramik trendi parlamaya başladı ve bütün dünyada da hem banyolarda hem de mutfaklarda kullanım olarak yaygınlaştı. Elbette bunları diğer yaşam alanlarında da kullanabilirsiniz ve her birinde de farklı bir hava katacaktır. Kolaylıkla temizlenen, sabit bir bakım ile hem dayanıklı hem de uzun ömürlü zemin döşemesi için seramik, doğal ahşap görünümü kazanınca ortaya hem çok doğal hem de çok modern bir görüntü çıkmakta. İşte Yurtbay Seramik aracılığıyla öneriler:

Sagano Parke Görünümlü Seramik Serisi

https://www.yurtbayseramik.com/upload/sagano_380_380.png https://www.yurtbayseramik.com/upload/sagano_380_380_2.png

Doğallığın ve tasarımın da yeni yüzü olarak anlattığımız Sagano, modernliğin resmen öncüsü gibi. Hem doğal ahşap görünümlü hem de bir o kadar modern duruşa sahip. Ahşap tonlarının açığından koyusuna kadar renk seçenekleri ile banyo ve mutfaklarınızda standartlar dışında bir görüntü oluşturacak ve modernliği konuşturacaksınız. Özellikle de mat siyah ya da siyah tonlarında renklerle çok iyi duracak olan ahşap görünümlü seramik zemin ile hem çok asil hem de çok farklı ortam oluşturacaksınız. Mutfaklarınızda ise daha geniş bir görüntü de oluşturabilmek adına beyaz veya gri tonları ile ferahlık kazandırabilir ve uyumu da çok iyi oluşturabilirsiniz. Sagano ahşap görünümlü seramik zemin ile de taçlandırabilirsiniz. Detay ve görseller için:

https://yurtbayseramik.com/urunler/sagano

 

Woodbury Parke Görünümlü Seramik Serisi

https://www.yurtbayseramik.com/upload/woodbury_380_380.png https://www.yurtbayseramik.com/upload/woodbury_380_380_1.png

Doğallığı çok iyi yansıtan ahşap görünümlü seramik zemin olan Woodbury serisi, özellikle parlak ve açık renkler ya da altın renkli mutfak ve banyo dolaplarıyla inanılmaz bir uyum ortaya çıkarmaktadır. Renkli dolaplarla da zemini uydurabilir ve ortaya hem çok doğal hem çok canlı hem de çok modern görüntüler ortaya çıkmaktadır. Detay ve görseller için:

https://yurtbayseramik.com/urunler/mutfak-tezgah-arasi-seramikleri/woodbury

 

Jacaranda Parke Görünümlü Seramik Serisi

https://www.yurtbayseramik.com/upload/jacaranda_380_380.png https://www.yurtbayseramik.com/upload/jacaranda_380_380_1.png

Sıcak ve doğal görüntüsü ile tamamen sıcak bir görünüm kazandıran Jacaranda, ferah yaşam alanları oluşturabilmek için hem çok sıcak dokuya sahip hem de huzur veren tonlara sahiptir. Mekanlara keyifli tasarımlar sunacak olan Jacaranda, kolektif çözümler ile de çok tercih edilmektedir. Siyah, antrasit ve gri tonları ile diğer eşya ve aksesuarların tüm renklerini ortaya çıkarabilir ve muhteşem uyum sergileyebilirsin. Daha detaylı bilgiler ve görseller için:

https://yurtbayseramik.com/urunler/seriler/jacaranda

 

Western Wood Parke Görünümlü Seramik Serisi

https://www.yurtbayseramik.com/upload/westernwood_380_380.png https://www.yurtbayseramik.com/upload/westernwood_380_380_1.png

Ortamınız hem modern hem cool hem de soft dursun istiyorsanız eğer sizin için en doğru seçin Western Wood olacaktır. Doğanın içinde hissettirecek olan tonları ile ahşap zemine yeni bir soluk getirmektedir Western Wood. Bej, Kahve tonları ile doğayı hissettirecek ve modern bir doğallık meydana getireceksiniz ortamlarınızda. Enerjinizi arttırır ve ruhen rahatlatır. Daha detaylı bilgi ve görseller için:

https://yurtbayseramik.com/urunler/seriler/western-wood 

Bu içeriğimizde sizlere parke görünümlü seramik serileri hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalıştık. Parke görünümlü seramik serileri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak ve Yurtbay Seramik ürünlerini incelemek için ürün katalogumuzu inceleyebilir ve evinizi hemen güzelleştirmeye başlayabilirsiniz. 

Detaylı Ürün Arama