Mutlaka Göz Atmanız Gereken Mutfak Seramikleri ve Ürünleri Mutlaka Göz Atmanız Gereken Mutfak Seramikleri ve Ürünleri

Seramik, genelde bir miktar kil, toprak elementleri, farklı tozlar ve suyun karıştırılması ile elde edilmektedir. Daha sonra bu karışıma şekil veriliyor ve şekil verilen seramik, yüksek sıcaklığa sahip bir fırında pişirilip tam olarak son halini alır. Daha sonra da hayatımızın herhangi bir yerinde karşımıza çıkmak üzere piyasaya sürülürler.

Ev dekorasyonlarında ise mimari özellikleri ile kullanımlarının yanı sıra aksesuarlarda ve objelerde de seramik ürünler ile çok sık karşılaşabilmekteyiz. Vazolar, tabaklar, duvardaki objeler, çanaklar, çömlekler, testiler, kaseler ve hatta aydınlatma ürünleri ile ayna çevrelerinde bile seramik ürünler karşımıza çıkabilmektedir.

Bu ürünlerin her biri hayatımızda geniş kullanım alanına sahiptir. Fayanslar, karolar ve çini gibi yine ev dekorasyonlarında yerini almış olan ve mimari özellikleri kapsayan ürünlerin her birinde yine karşımıza seramik şekillendirmeler çıkmaktadır.

Zaman geçirdiğimiz iç mekânlarda hem modern hem de zarif bir görüntü oluşmasını sağlayan seramik objeler, bunun yanı sıra kolaylıkla kombinlenmesi ile de çok tercih edilen aksesuarlar adı altında anılmaktadır.

Her tarza mutlaka uyarlanabilir yapısıyla dekorasyonlarda çok fazla ön plana çıkmasa da varlığını mutlaka belli eder. Özellikle minimalist tasarımlarla kullanılan beyaz seramik, doğal görünüşlü objeler için veya kır evlerinin dekorasyonunda olmazsa olmaz konumundadır. Sade dekorasyon görüntüsü oluşturarak daha dingin bir hava katarak daha özgün bir duruş sergilemektedir.

Eskitme mobilyalar ile kullanılarak da özel bir dokunuş bırakan bu beyaz seramik ürünler, çok beğenilen ve kullanımı artan vintage esintisini de birlikte getirmektedir. Mutfak dekorasyonunda da artık kendine büyük bir yer ayıran seramik objeler, dekoratif tabak, kupa, vazo, kase gibi şekillerle karşımıza çıkarak mutfak dekorasyonunda da doğal görünümü sağlamaktadır. Abartılı objelerden ziyade seramik ürünler her zaman daha doğal ve daha sade bir görünüm oluşturmaktadır.

Gözden Kaçmaması Gereken Mutfak Seramik Örnekleri

Mutfak seramikleri, lekelerden korunma, neme karşı dayanıklı olma, bakımının kolay yapılabilmesi gibi birçok avantaj sunmaktadır. Bu gibi sebeplerle de dekorasyona modern bir görüntü katıyor ve mutfaklarınızda da geçirmiş olduğunuz vakitten daha çok zevk almanız sağlanmakta.

Çok sayıda çeşit ve her ne kadar sade görünse de her birinin farkı birbirinden gayet açık olan seramik ürünler mutfaklarda yeni bir nesil çıkarmaktadır. Bu seramikler ile mutfaklarınıza sadelik, doğal görüntü ve şıklık birlikte gelecek. İşte, Yurtbay Seramik tarafından üretilen mutfak seramikleri ve en güzel örnekleri!

 

  1. Coffee Break Mutfak 

    https://www.yurtbayseramik.com/upload/390_390_coffeebreak.png  https://www.yurtbayseramik.com/upload/390_390_coffeebreak_2.png

Birçok farklı renk seçeneği ile her kesime hitap edebilecek tarzda olan Coffee Break Mutfak, seramik severlerin beğenisine sunulmuş durumda. Aqua, sadeliğin baş rolü beyaz, asil kırmızı ve cool gri ve siyah renk seçenekleri ile istediğinizi, ruhunuza ve gözünüze en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Özellikle de her şeyle uyabilen ve daha sağlam bir görüntü oluşturan siyah modeller ile farklı tarzlarda stilize edilebilmiş mutfaklar da elde edebilirsiniz. Beyaz ya da gri tercih ederek daha ferah bir ortamda da çalışabilirsiniz.

 

  1. Canyon

   https://www.yurtbayseramik.com/upload/390_390_canyon.png   https://www.yurtbayseramik.com/upload/390_390_canyon2.png

Sıcak tonlarla sıcak ortam yaratmayı sevenler için muhteşem bir doğallık yaratacak olan Canyon, şömine arkası için en yakışacak olan mutfak seramiği denilebilir. Mutfağınızı daha modern bir görüntüye kavuşturabilmek adına atacağınız en sağlam adım bu seramikleri kullanmak olabilir. Düz renklerde bir tezgahı taçlandırmak ve daha modern daha asil bir görünüm için Canyon seramik, içinizi ısıtacak cinsten.

Daha detaylı bilgi ve görseller için:

https://yurtbayseramik.com/urunler/mutfak-tezgah-arasi-seramikleri/canyon

 

  1. Dione

   https://www.yurtbayseramik.com/upload/390_390_dione.png   https://www.yurtbayseramik.com/upload/390_390_dione2.png

Gri ve siyah tonları ve asil desen görüntüsü ile Dione, ofis ortamlarında çok güzel olacağı gibi deniz kenarında olan villalar için de çok ideal olacaktır. Dione, denizin maviliği ile huzur bulurken tam da onu tamamlayıcı renklere sahiptir. En huzurlu renge en asil duruş için tercih edilebilecek mutfak seramiği seçeneğidir. Önceleri mutfakta çok sık tercih edilen bu seramik desen, şimdilerde mutfak tezgahlarının arasında da çok sık karşımıza çıkmaya başlamıştır. Her yerde her şekilde kullanılabilmekte ve kullanıldığı her ortama da modernlik getirmektedir.

Daha detaylı bilgi ve görseller için:

https://yurtbayseramik.com/urunler/mutfak-tezgah-arasi-seramikleri/dione

  1. Asos

   https://www.yurtbayseramik.com/upload/390_390_asos2.png   https://www.yurtbayseramik.com/upload/asos3.jpg

Gösterişi ve lüks görünümü seviyor musunuz? Bir insanın yaşadığı ortam ve içinde bulunduğu durum lüksü gösterebilmek için en iyi yöntemdir. Evlerinizin dekorasyonu için her şeyi önemsiyorsunuz, peki mutfaklarınızın duruşu? Mutfağınız ne kadar asil ve modern durursa siz de bir o kadar farklı duruş sergilersiniz aslında. Evin en çok zaman geçirilen yeri olan mutfaklardaki döşeme için, lüks sevenlere en çok hitap eden mutfak seramiğidir Asos. Bir döşeme, gösteriş tutkunları için ancak bu kadar uygun olabilirdi. İster bej ister gri… Soft renk seçenekleri ile karşımıza çıkıyorlar ve her renge yakın oluşları ile de isteklerinize göre renk seçimleri tamamlanabilmektedir. Bej, grinin açığı & koyusu ve bunlara ek olarak altın rengi yetmiyor gibi bir de bunların parlak renkleri ile de sizlere çok sayıda seçenek sunulmaktadır.

Gösterişli bir mutfak görüntüsü için Asos tercih edenlere daha detaylı bilgi ve görseller için:

https://yurtbayseramik.com/urunler/mutfak-tezgah-arasi-seramikleri/asos

Mutfak Seramikleri Seçiminde Yardımcı Olacak Püf Noktalar yazımız ilginizi çekebilir!

Detaylı Ürün Arama