Mutfak Seramikleri Seçiminde Yardımcı Olacak Püf Noktalar Mutfak Seramikleri Seçiminde Yardımcı Olacak Püf Noktalar

Mutfak seramikleri seçimi mutfağın genel görünümünü ve kullanışlılığını doğrudan etkileyen bir parametredir. Mutfağınızın görünümü, kullanım kolaylığı ve genel aurası doğru mutfak seramikleri kullanmaktan geçer. Seramik seçimi esnasında dikkat edilecek bazı temel noktalar vardır. Bunlar, mutfağın mobilyalarının rengine uygun seramik seçimi, mutfak genişliğine dikkat ederek desen seçimi, mutfağın aldığı ışığa göre seçilebilecek renkler. En önemlisi de, kendi zevklerinizi yansıtan seramik modelleri seçmeniz. Doğru seramik seçiminin en temel prensibi, seramiğin de bir dekorasyon ürünü olduğunun farkında olarak tercihler yapmaktır. Doğru mutfak seramikleri, zevkinizi yansıtan ve zevkinizi yansıtırken bazı teknik detaylara dikkat ederek seçtiğiniz seramiklerdir. Biz de, Yurtbay Seramik olarak doğru seramik seçimini yapmanız için sizlere bazı püf noktalar sunmaya çalışacağız.

Bu yazımızı da incelemenizi öneririz: Büyük Banyolarda Hangi Seramik Modelleri Kullanılmalı?

Küçük Mutfaklara, Açık Renkli Mutfak Seramikleri

Küçük mutfaklarda kullanacağınız seramiklerin açık renkli olmasına dikkat etmelisiniz. Doğru mutfak seramikleri tercih etmenin en temel prensibi mutfağın boyutuna uygun, ışık alıp almayışına dikkat edilerek yapılan seramik tercihleridir. Küçük mutfaklarda mutlaka açık renk ve mümkün olduğunca sade desenli seramikler tercih etmelisiniz. Küçük mutfağın aydınlatması ne kadar iyi olursa olsun, koyu renkli fayans tercihinde bulunmak mutfağın olduğundan da küçük görünmesine sebep olacaktır. Büyük bir mutfağınız varsa, desenli veya koyu renkli seramikleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Ancak mutfağınızın boyutları küçükse, mutfak seramikleri tercihinizi açık renkli, mermer görünümlü veya sade desenli seramiklerden yana kullanmalısınız. Mermer görünümlü seramik tercih edecekseniz, Yurtbay Seramik Marble serisi, tercihlerinizden biri olabilir. Tek ve açık renkli modeller olarak, Savoy seramik modeli, Home seramik modeli ve Praga seramik modeli tercih edilebilir. Doğal taş dokulu seramik modelleri arasından tercih edebileceğiniz mutfak seramikleri arasından da Brick Stone doğal taş görünümlü seramik modeli oldukça başarılı ve açık renkli, doğal taş görünümlü bir seramiktir.

mutfakseramikleri_1 mutfaktasseramik

mutfakseramikleri mutfakdesenliseramik

Desenli Seramik Tercihi, Mutfaklarınızı Canlandırabilir

Desenli mutfak seramikleri, mutfaklarınızın canlanmasına ve farklı bir görünüm elde etmenize yardımcı olacak. Desenli seramikler genellikle mutfak tezgah arası seramikleri için tercih edilmekte. Mutfak seramikleri arasında en çok dikkat çekenlerden biri olan mutfak tezgah arası seramikleri, sıkça desenli olarak tercih edilirken, mutfağınızın en çok dikkat eden noktası olacak. Mutfak seramikleri seçiminde mutlaka dikkat edilmesi gereken ilk nokta olan mutfak tezgah arası seramikleri, gözünüzün gün içinde en çok gördüğü noktalardan biri olan tezgah mutfak arası kısmını doğrudan etkiliyor. Güzel görünen bir mutfağın olmazsa olmazı olan doğru mutfak tezgah seramiği seçimi oldukça önemli. Seramik seçimi esnasında desenli seramikleri sıkça tercih edebilmeniz, bu bölümü istediğiniz şekilde dekore edebilmenizi sağlayacaktır. Yurtbay Seramik tarafından sunulan desenli mutfak seramikleri arasından kendinize en uygununu seçerek harika bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Mutfak görünümünü ve dekorasyonunu doğrudan etkileyen desenli seramikler, özellikle gözünüzün her daim üzerinde olduğu bölgeler için birebirdir. Mutfak seramikleri, özellikle desenli tercih edildiklerinde aydınlık mutfakları daha da gösterişli kılarlar. Anadolu’dan aldığı ilhamı seramiklerinde, desenlerle buluşturan Yurtbay Seramik tarafından sizlere sunulmuş olan Bloom seramik modeli, Coffee Break, Esperanza seramik modelleri gibi pek çok farklı desenli seramik modelini inceleyip, kendinize en uygun mutfak seramikleri seçimini yapabilirsiniz.

mutfakseramikbloom nikeamutfakseramik

desenlimutfakseramikleri desenlimutfakseramiklerimodel

Mutfak Seramikleri Seçerken Doğru Ölçüleri Alın

Mutfak seramikleri seçimi yaparken, kendinize en uygun seramiği bulduktan sonra, mutlaka mutfağınızın ölçülerini doğru şekilde almalısınız. Doğru ölçüyü almak için elinize bir mezura almalı, kısa kenarı ve uzun kenarı ölçmelisiniz. Kısa kenar ile uzun kenar ölçüsünü çarptıktan sonra, alanın metrekaresini bulursunuz. Metrekare hesabına göre, belirli miktarda seramik satın almanız gerekiyor. Bir kutu Yurtbay Seramik ürünü, 1.44 metrekarelik alanı kaplamaktadır. Doğru ölçüleri aldıktan sonra, %10 civarında bir pay bıraktığınızda satın alacağınız seramik miktarını öğrenebilirsiniz. Mutfak seramikleri, seçilirken doğru ölçüler alınmasını gerektiren bir tür dekorasyon malzemesidir. Çünkü mutfak tezgah arasındaki alanın doğru ölçülmemesi, uygulama esnasında seramiklerin kesilmesi ve benzeri süreçleri gerektirebilmektedir. Doğru ölçüleri alabilmek için hem Yurtbay Seramik bayiilerini ziyaret ederek sorularınızı yöneltebilir, hem de sizler için hazırladığımız seramik ölçüsü yazımızı okuyabilirsiniz. Doğru ölçüleri aldığınız zaman, seramiklerinizi gönlünüzce yenileyebilirsiniz. Desenli veya sade, mermer görünümlü veya düz renkli, her türlü mutfak seramikleri, Yurtbay Seramik güvencesi ile sizlerle.

İlginizi Çekebilir: Seramik Ölçüsü Nedir, Seramik Ölçüleri Nasıl Seçilir?

mutfakseramikmodelleriornekleri mutfaktaseramikler_1

mutfakzemin guzelmutfakseramikleri

Ürün Kataloglarını İnceleyin, Pek Çok Model Arasından Kararınızı Verin

Yurtbay Seramik ürün kataloğunu inceleyin, mutfaklarınızda uygulayabileceğiniz yüzlerce farklı model arasından kendi zevkinize en uygununu bulun. Mutfak seramikleri¸ günün önemli bölümünü geçirdiğiniz, kimi zaman kahvaltı hazırlayıp ailenizle, sevdiklerinizle birlikte güne başladığınız, kimi zaman sevdikleriniz için bütün günü geçirdiğiniz ve güzel yemekler hazırladığınız, en mutlu anlarınıza şahit olabilen ve gün içerisinde sıkça ziyaret edilen mutfağınızı güzelleştirecek. Güzel mutfaklar için güzel mutfak seramikleri tercih edin, evinizin en önemli bölümlerinden birini güzelleştirin.

Okumanızı Öneririz: Banyoda Seramik Kullanımı

Detaylı Ürün Arama