Farklı Seramik Modelleri İle Güzelleşen En Güzel Kafe ve Restoran Örnekleri Farklı Seramik Modelleri İle Güzelleşen En Güzel Kafe ve Restoran Örnekleri

Seramikler yalnızca evlerin dekorasyonunda değil aynı zamanda restoran, cafe, çocuk oyun alanları, spor salonları gibi insan trafiğinin fazla olduğu yerlerde de en çok tercih edilen yer ve duvar döşemelerinden biri seramiktir. Maliyetinin düşük olması, ahşap, doğal taş, beton, düz ve mermer doku seçeneklerinin olması, işçiliğinin çok daha kolay olması ve uzun süre dayanıklılığı nedeniyle seramik döşemeler oldukça fazla talep görmektedir. Birçok farklı dekorasyon seçeneğinin bulunduğu farklı seramik modelleri ile güzelleşen en güzel kafe ve restoran örneklerini gelin birlikte inceleyelim. 

Arkadaşlarımızla veya ailemiz ile bazen ise iş için zamanımızın çoğunu dışarıda kafe ve restoranlarda geçiriyoruz. Kuşkusuz tercih ettiğimiz mekanların servisi ve hoşgörüsü oldukça önemlidir. Ancak bir diğer sebep ise seçtiğimiz kafe ve restoranın zevkimize hitap edip etmediğidir. Bazı insanlar karanlık ve loş daha otantik yerleri tercih ederken, bazı insanlar ise renkli ve canlı mekanlarda vakit geçirmeyi daha çok tercih edebiliyorlar. Işık ve müzik seçimleri, kullanılan dekoratif eşyalar... Bunların hepsi tamamen zevklerimiz ve iç dünyamız ile ilgilidir. Tabi ki bu seçenekleri çoğaltabiliriz. Birçok dekorasyon çeşitliliği bulmak, bir iç mimar ile anlaşmak veya kendi tasarım tercihlerimizi kullanmak mümkündür. Birçok farklı dekorasyon seçeneğinin bulunduğu farklı seramik modelleri ile güzelleşen en güzel kafe ve restoran örneklerini gelin birlikte inceleyelim.

Taş Görünümlü Seramik Modelleri 

Yazlığınızın bahçesinde veya kafe ve restoranınızın bahçesinde kullanabileceğiniz taş görünümlü seramik modellerine oldukça uygun bir örnektir. Çiçek ve çim aralarına döşenebilecek bir seramik çeşidi ile şerit halinde bir yürüyüş yolu oluşturabileceğiniz gibi masa ve sandalyelerin bulunduğu bir alanda yaratabilirsiniz. Yalnızca bahçe içerisinde değil, iç mekan içerisine de uygulayabileceğiniz birçok taş görünümlü seramik modeli bulunmaktadır. Bunların içerisinde vintage, modern, şık ve zarif desen efektleri de bulunmaktadır. 

Ahşap Görünümlü Seramik Modelleri 

Ahşap görünümlü seramik modelleri otellerin, restoranların ve kafelerin en çok tercih ettikleri seramik doku tercihleri arasındadır. Genellikle daha otantik, doğal ve country bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercih ettiği bir seramik modelidir. Ahşap yapısı itibari ile neme ve aşınmaya çok dayanıklı olmayan bir maddedir. Ancak popülerliğini hale korumakta olan ahşap sizin için de bir vazgeçilmez ise ahşap görünümlü seramik tam size göre!

 

Mermer Görünümlü Seramik Modelleri

Şıklığın ve zarafetin temsili olan, nesillerdir etkisi kaybetmeyen nadir dokulardan biri mermer görünümlü seramik modelleridir. Mermerin şık görünümü yanı sıra kullanılan mekana verdiği doğal efekt ve kazandırdığı derinlik oldukça cezbedicidir. Elbette mekan sahipleri ve iç mimarında sık sık kullanmak istedikleri eşsiz bir seramik çeşididir. Özellikle otel dekorasyonu içinde sıkça tercih edilen mermer görünümlü seramik modellerine birlikte göz atalım. 

Beton Görünümlü Seramik Modelleri

Seramik model tercihinizi beton dokusundan yana kullanacaksanız oldukça dikkatli olmanız gerekir. Doğru kullanılmadığında hayalini kurduğunuz görünüm ve efekt elde edilemeyebilir. Genellikle kullanılan mekana derinlik ve şıklık katmak amacıyla kullanılan beton görünümlü seramik modelleri doğru kullanıldığında diğer parçalar ile kontrast sağlar ve oldukça dikkat çekici bir hale gelir. 

Nasıl bir mekan hayal ediyorsunuz? Eğlenceli, karanlık, samimi, sıcak belki de soğuk... Evinizin herhangi bir alanında bahsettiğimiz mermer, beton, ahşap ve taş görünümlü doku seramik modellerini tercih edebileceğiniz gibi kafe, restoran ve otel tasarımlarında da kullanılması oldukça mümkün ve kolaydır. Özel bir mekan için özel bir yer ve duvar döşemesi gereklidir. Yalnızca iç mekan değil dış mekan dekorasyonu içinde seramik modelleri tercih edilebilir. Daha fazla bilgi ve doku için yurtbayseramik.com website adresimizden tüm seramik modellerimize göz atabilir, iletişime geçebilirsiniz. 

Detaylı Ürün Arama