Eviniz İçin Harika Yer Seramikleri ve Modelleri Eviniz İçin Harika Yer Seramikleri ve Modelleri

Evleriniz için döşemenin bir numaralı unsuru olan yer seramikleri ve pek çok farklı yer seramikleri arasından seçmiş olduğumuz modellerini derlemeye çalışacağız. Bir evin dekorasyonu açısından en önemli, temel kriter muhteşem döşenmiş bir zemine sahip olması. Güzel zeminler hem ev içerisindeki genel aurayı ve kalite hissini arttırır, hem de evdeki diğer tüm dekorasyon öğelerinin görünümünü güzelleştirir. Bu nedenle, yeni bir eve taşındıysanız, varolan evinizi ve ortamınızı güzelleştirmek amacındaysanız, yer seramikleri arasından kendinize en uygununu seçerek işe sağlam bir temel ile başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Evinize En Uygun Karo Seramik Modelleri

ahsapgorunumluyerseramikleri mermergorunumluyerseramikleri

Yer Seramikleri Nasıl Seçilmeli?

Yer seramikleri, seçim aşamasında dekorasyonun kaderini belirleyen önemli bir faktör. Küçük, ışık almayan ortamlar veya geniş, ferah ve gün ışığından maksimum düzeyde faydalanan evler; yer seramikleri her türlü ortam için mevcut. Evinizin her köşesinde kullanabileceğiniz güzel bir seramik modeli bulunmakta. Küçük ve ışık almayan ortamlarınızı ferah bir görüntüye kavuşturmak için açık renkli ve minimalist tasarımlara sahip yer seramikleri tercih edin. Geniş, ışık alan ve farklı bir dekorasyona sahip olmasını tercih ettiğiniz ortamlarınız için seçeceğiniz yer seramikleri ise desenli, farklı tasarımlı veya koyu renklerde olabilir. Ayrıca küçük evleriniz ve ortamlarınız için daha sıcak bir görünüm elde etmek isterseniz, rustik görünümlü ahşap seramik modellerini de tercih edebilirsiniz. Kısacası, her türlü ortam için bir yer seramiği bulunur, önemli olan sizin zevkleriniz neticesinde yapacağınız dekorasyon planıdır.

İlginizi Çekebilir: Mermer Görünümlü Banyo Seramik Modelleri ile Dekorasyon Tavsiyeleri

acikrenkseramikmodelleri yerseramikleridesen

Minimal Görünümlü Yer Seramikleri ve Minimalist Dekorasyon Fikirleri

Minimal tasarımlara sahip, sade ve şık yer seramikleri günümüzde Yurtbay Seramik tarafından özenle üretilmekte ve herkes tarafından tercih edilmekte. Özellikle küçük bir evde yaşıyorsanız, odalarınızın güzelliğini sağlamanın ön koşulu, ortamın olduğundan büyük görünmesini sağlamaktır. Bazı evler her ne kadar geniş ve ferah olsa da kullanılan dekorasyon malzemeleri neticesinde kasvetli bir havaya sahip olabilir. Küçük dairelerde kullanacağınız minimalist tasarımlarda yer seramikleri, küçük odalarınızın ve banyolarınızın harika görünmesini sağlayacaktır. Yaşam alanlarında en önemli kriter, kullanışlılığın yanı sıra verimli bir alan kullanımı elde etmektir. Verimli alan kullanımı yalnızca işlevsel alan olarak düşünülmemelidir. Yerlerini açık renkli seramik modelleri ile kapladığınız bir salon, harika ve ferah görünecektir. Kimi zaman banyo, mutfak gibi alanlarda da kullanılan açık renkli yer seramikleri, küçük banyolarda dahi muhteşem bir görünüm elde edilmesini sağlar.

minimalistyerseramikleri minimalyerseramikleri

sadeseramik balkonseramik_1

Desenli Yer Seramikleri ile Eşsiz Ortamlar Yaratın

Desenli yer seramikleri ile yaratacağınız ortamlar eşsiz, kendine has olacaktır. Özellikle evlerinizin banyo ve mutfaklarında kullanacağınız desenli seramikler, harika görünecek ve her göreni kendine hayran bıracaktır. Eğer kendine has bir tarzı olan bir evde yaşamak sizi heyecanlandırıyorsa, desenli seramik modellerine şans tanımanızı öneririz. Dünyada pek çok farklı desenli seramik üreticisi bulunmaktadır, ancak desenli seramik konusunda ülkemiz oldukça ileridedir. Anadolu, yüzlerce yıldır desenli seramik tasarlayan tasarımcılara ev sahipliği yapmaktadır. Desenli seramik geleneği, dünyaya Anadolu’dan yayılmıştır. Bu nedenle, günümüzün seramik sektörü için de Yurtbay Seramik, desenli seramik tasarımları konusunda en önde gelen firmalardan birisidir. Anadolu’nun muhteşem Asos, Kapadokya ve Efes gibi bölgelerinden ilham alan desenli seramikler ile ortamlarınıza hayat ve ruh verebilirsiniz.

yerseramikleridesenli rustikyerseramik

desenliyerseramikler desenliseramikmodeli

Yer Seramik Ölçüleri Nasıl Seçilmelidir?

Seramik ölçüleri, kimi zaman insanların kafasını karıştırabilen bir durum. Seramik döşeme ve seramik ölçüsü hakkında yazdığımız diğer yazılarda da belirttiğimiz bazı kriterlere uymanız durumunda, bu kafa karışıklıklarının üstesinden gelebilirsiniz. Önemli bir kriter olarak ele alınması gereken ancak aslında oldukça basit süreçlerden biri olan seramik ölçüleri, ortamınızın metrekaresine göre belirlenir. Evinizin seramik döşemek istediğiniz bölümünün metrekaresini ölçün. Örneğin, salonunuzun kısa kenarı ile uzun kenarını mezura yardımıyla ölçmelisiniz. Ardından bu iki değeri çarpın. Çarptığınız değer, ihtiyacınız olan yer seramikleri için hesaplamanız gereken değerdir. Örnek verecek olursak, bir paket seramik içerisinde 1.44 metrekarelik kaplanacak alana yeten seramik bulunur. 13 metrekare bir odanızı kaplamak istediğinizde, 1 kutuyu da her ihtimale karşı katarak 13 kutu seramik almanız gerekecektir. Bu döşeme işlemlerini hem bir ustaya yaptırabilir, hem de kendiniz videolar izleyip rehber yazılar okuyarak yapabilirsiniz. Kısacası, yer seramikleri için yapılacak hesaplamalar oldukça kolaydır.

Öneririz: Seramik Ölçüsü Nasıl Hesaplanır

 seramikolculeri yerseramikleridoseme

Seramik Seçimi Konusunda Yazılar Okuyun, Videolar İzleyin.

Seramik seçimi, oldukça önemli bir parametre. Ortamlarınızın hayallerinizdeki kadar güzel olmasını istiyorsanız, en çok dikkat etmeniz gereken konu seramik seçimi. Eğer ahşap görünümlü bir seramik tercih edecekseniz, dekorasyonunuzun buna uygun olduğundan emin olmalı, desenli bir seramik seçecekseniz ışık alan bir ortama sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Kısacası, her türlü farklı seramik modeli için farklı farklı kriterler ve ön koşullar bulunur. Önemli olan, sahip olduğunuz ortamda hayal edebildiğiniz ve yaptırdığınızda hoşlanacağınızı düşündüğünüz modelleri belirlemek. Yurtbay Seramik Ürün Kataloğu üzerinden inceleyebileceğiniz yer seramikleri arasından kendinize en uygununu bulduktan sonra, ister bir yapı mağazasından ister bir Yurtbay Seramik bayiisinden kendi beğendiğiniz modelleri bizzat deneyimleyebilir, görevlilere sorular yöneltebilir ve nihayetinde hayallerinizdeki ev dekorasyonu için bir adım daha atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Doğru Seramik Nasıl Seçilir, Seramik Seçim Rehberi

Detaylı Ürün Arama