Dış Cephe Seramik Modelleri ve Özellikleri Nelerdir? Dış Cephe Seramik Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Dış cephe seramik modelleri birbirinden çok farklı tasarımlarda bulunan ve binaların dış cephe kaplamaları için kullanılan seramik modelleridir. Dış cephe seramik modelleri ve özellikleri incelenecek olursa, bu seramiklerin uygulandıkları yapıya hem estetik anlamda bir şıklık kattıkları, hem de izolasyon malzemesi niteliği gösterdikleridir. Dış cephe seramik modelleri her geçen gün popülerleşmekte, yeni tasarımlar kendilerini binaların dış cephe kaplamalarında göstermektedir. Yurtbay Seramik’in pek çok seramik ürünü de dış cephe kaplama konusunda kullanılabilir niteliktedir. Kısacası, eğer binalarınızın estetiğini yükseltirken hem düşük maliyetli hem de kullanımı faydalı bir ürün kullanmak isterseniz, mutlaka seramik modellerini incelemenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir: Seramik Döşeme Nasıl Yapılır?

Dış Cephe Seramik Modelleri – Her Biri Dış Cephelerde de Kullanılabilir!

Dış cephe seramik modelleri, temel anlamda normalde evlerimizde kullandığımız seramikler ile yakın niteliklerde üretilir. Ancak sır denilen yüzey kaplaması farklı olabilir. Bu sır kısmı, seramiğin dayanımının belirlendiği kısımdır. Bu nedenle eğer uygun bir ürün olduğu belirtilmişse, iç mekan kullanımı için uyguladığınız seramik modellerini dış cephelerinizde de uygulayabilirsiniz. Bu nedenle, hem iç mekanlardan dış mekanlara kullanabileceğiniz Yurtbay Seramik modelleri, hem de Dünya çapında popülerleşen bu dış cephe seramik modelleri arasından bir kaç örneği sizlere sunmak isteriz. Eğer aklınıza takılan bir konu olur ise, Türkiye genelinde yer alan Yurtbay Seramik bayiilerinden veya doğrudan internet sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçerek dış cephe seramikler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ofis Seramik Modelleri ve Örnekleri!

discephelerdeseramik discepheseramik

discepheseramikozellikleri discepheseramikleri_1

seramikkaplama_1 seramikmodelleri_4

 

Dış Cephe Seramik Özellikleri Nelerdir? Neden Kullanılır?

Dış cephe seramik özellikleri, diğer duvar kaplama panelleri ve tiplerine göre büyük oranda üstünlük göstermektedir. Eğer aklınızda bir dış cephe kaplama çözümü var ise, rutubeti, nemi ve sesi büyük oranda kesebilen ve bu dış etmenlere karşı maksimum dayanıklılık gösteren seramik çeşitlerini incelemenizi öneririz. Seramik modelleri, oldukça dayanıklıdır. Ve temel olarak üretimi topraktan yapılır.

  1. Seramik, killi toprağın pişirilmesiyle elde edilir. Binlerce derecelik fırınlarda pişirilen seramik, doğal bir malzemedir.
  2. Seramik yüzeyinin son halini alması için uygulanan işlemlere sırlama denir. Sır, seramik yüzeyinin su, ısı ve ses dayanımını arttırır; seramiklere doku katar.
  3. Seramik, ucuz bir malzemedir. Alternatifi olan duvar kaplama panelleri ve çeşitlerine göre çok daha uzun ömürlü ve hesaplıdır.
  4. Seramik, tasarımlarıyla her göreni etkileyebilecek bir üründür. Her türlü ortamda kullanılabilir, tasarımsal anlamda tüm zevklere göre bir seramik modeli bulunur.

Kısacası, dış cephe seramik modelleri ve çeşitlerinin bu denli popüler hale gelmesi ve pek çok yeni konutta, binada tercih edilmesinin en önemli sebepleri bunlardır. Ayrıca, Dünya çapında seramik üretimi incelendiğinde, Türkiye’de üretilen seramiklerin oldukça başarılı olduğu ve pek çok farklı ülkeye ihraç edildiği görülebilir.

binaseramik outdoorceramic

İç-Dış Mekan Seramik Farkı Nedir? Hangi Seramikler Dış Cephelerde de Kullanılabilir?

Seramik, temel üretim tekniği açısından toprağın pişirilmesi sonucunda elde edilen ve belirli materyallerden üretilen bir üründür. Evlerimizde kullandığımız seramikler ile binaların dış cephelerinde kullanılabilecek seramikler aslında birbirlerine oldukça yakın malzemelerdir. Seramik kaplama uygulaması yapacak ancak dış cephe seramik modelleri olarak kendinize uygun bir seramik bulamayacak durumdaysanız, bazı iç mekan seramikleri de işinizi görecektir. Ancak burada, bir uzmana danışmak gerekir. Dış cephe seramik modelleri çeşitli ürün kataloglarında belirtilir. İç mekanlarınızda, banyolarınızda veya resepsiyonlarınızda kullandığınız çoğu seramik, dış mekanda da kullanıma uygundur. Ancak dış mekanda kullanılmaları için başarılı bir seramik kaplama uygulaması yapılması gereklidir.

İlginizi Çekebilir: Doğru Seramik Çeşidi Nasıl Seçilir? Seramik Seçim Rehberi!

seramikornekleri seramikozellikleri_1

Yurtbay Seramik Dış Cephe Seramik Modelleri’ni inceleyin!

Yurtbay Seramik’in uzun yıllardır sunmuş olduğu seramik ürün gruplarından biri de, dış cephe seramik modelleri. Türkiye’nin en önemli ve Dünya’nın dört bir yanına ihracat yapan seramik markası olan Yurtbay Seramik, son teknoloji seramik üretim tesisleri ile dış cephelerinize de uygun seramikler üretmektedir. Seramik konusunda bir ürünü diğerlerinden ayıran önemli etkenlerden biri de, tasarımıdır. Doğadan aldığı ilhamı seramikleriyle buluşturan tasarımcıları sayesinde, her görenin bir kez daha dönüp bakacağı, tamamlanmış hissettiren ve ruhu olan binalara sahip olabilirsiniz. Dış cephe seramik modelleri açısından da oldukça geniş bir kataloğa sahip olan Yurtbay’dan daha fazla ürün görmek, incelemek isterseniz; Yurtbay Seramik Ürün Kataloğu’nu incelemenizi öneririz.

Detaylı Ürün Arama