Dış Cephe Seramik Kullanmanın Avantajları Nelerdir? Dış Cephe Seramik Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Zengin doku ve renk seçeneklerine sahip olan seramik, dış cephe kaplamaları için oldukça tercih edilen güvenilir bir seçenektir. Bilindiği üzere binaların dış cephe kaplaması, bir binayı olumsuz hava koşullarından ve ayrıca bina üzerinde olumsuz etki yaratabilecek diğer tahrip edici türlerinden korumanın doğru bir yoludur.  

Dış Cephe Kaplamanın Önemi Nedir? 

Dış cephe kaplamanın ilk ve önemli amaçlarından biri binanın ve bina sakinlerinin güvenliğidir. Bir binanın mekanik yapısı sağlam ise değişen mevsim ve hava koşullarına uyum sağlayabiliyor olacaktır. Böylelikle yılın belli bir bölümünde aşırı sıcaktan ve kış mevsiminin aşırı soğuğundan korunmasını, emilen su miktarının azalmasını sağlayacak ve kimyasallardan korunmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda hava kirliliğine karşı belli bir miktarda korunmasını sağlayacaktır. 

Dış Cephe Seramik Kullanmanın Avantajları 

Bilinmesi gerekilen en önemli nedenlerden ve avantajlardan biri seramiğin su emme oranın çok düşük olduğudur. Donmadan ve soğuktan kaynaklanan bir tahribat olmayacağı gibi aşırı sıcaktan dolayı da herhangi bir genleşme oluşmayacaktır.  

Dış cephede kullanılan seramik çeşitleri enerji verimliliği bakımından şartlara uygundur. Bu alt yapı sistemi uygulanırken enerji kullanımı ve iç hava boşluğu oldukça kontrollüdür. Önceden yapılmış dış cephenin üzerine uygulanabiliyor olması sayabileceğimiz avantajlar arasındadır.  

Dış cephe seramik kullanımı diğer kaplama karo çeşitlerine göre daha hafiftir. Deprem ve sarsıntı anında bina yüzeyinde herhangi bir ağırlık oluşturmayacağından tamamen güvenlidir.  

Seramiklerin yapısı diğer karo çeşitlerine göre oldukça hafiftir. Aynı zamanda ebatlarının genişliği dolayısıyla daha hızlı uygulanabilir. Bu durum maliyeti düşüreceği gibi işlem süresini kısaltır. Tüm bunların yanı sıra herhangi bir tadilat işleminde seramikler kolayca çıkartılıp tekrar yerleştirilebilir.  

Seramikler, renkleri ve kaliteli dokuları ile uzun yıllar dayanıklılık gösterir. Parlaklıkları bozulmaz. Estetik görünümleri sayesinde oldukça talep edilen dış cephe seramikler ilk günkü çekiciliklerini korurlar.  

Biz Yurtbay Seramik olarak tüm iç ve dış cephe tasarımlarımıza, ürünlerin doku, renk ve ebat türlerine, işlevlerine, kalitesi ve hijyenine oldukça önem vermekteyiz. En önemli disiplinlerimizden biri olan kaliteli ve sürdürülebilir en güzel seramik tasarımlarımızı sunarız.  

İç mekan seramik çeşitlerinin çoğu dış cephede de kullanılabilir. Seramik araştırması yaparken seçtiğiniz dokunu hangi bölgeler için uygun olup olmadığını özellikler bölümünden görebilirsiniz. Evinizde, ofisinizde veya herhangi bir alana uygulanan seramik çeşitlerinin dış cephe içinde uygulanabilirliğini aşağıdaki örneklere bakarak anlayabilir, fikir sahibi olabilirsiniz.  

Estetik Görünümlü Canyon Serisi  

Canyon serisi iç mekan için tercih edilebilen bir seramik çeşidi iken aynı zamanda dış cephe için kullanılabilir. Estetik bir görünümü sıcak bir efekti vardır. 

Çağdaş Görünümlü Ares Serisi   

Beton dokulu Ares serisi dış cephe kullanımı için oldukça tercih edilen bir seramik çeşididir. Farklı renk ve ebatlarda tercihinizi kullanabilirsiniz. Özgür ve özgün tasarımı sayesinde çağdaş ve kollektif bir görünüm sunar. Dış cephe seramik tercihleri arasında en çok dikkat çeken seriler arasındadır.  

Tasarımcılarımız maliyet verimliliğini, dayanıklılık, kalite ve sürdürebilirlik özelliklerini göz ardı etmeden, her zamankinden daha canlı ve dinamik mekanlar tasarlamak için farklı dış cephe seramik çeşitleri ve modelleri arasında seçim yapılmasını sağlayan zengin doku çeşitleri geliştirmektedir. Ofis, ev, restoran gibi iç ve dış mekan seramik modelleri ve çeşitleri hakkında daha fazla bilgi ve örnekler için Yurtbay Seramik adresini ziyaret edebilir, sorularınız için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.  

Detaylı Ürün Arama