Büyük Banyolarda Hangi Seramik Modelleri Kullanılmalıdır? Büyük Banyolarda Hangi Seramik Modelleri Kullanılmalıdır?

Banyolar her gün kullandığımız alanlar olduğundan, onları kişisel tarzımıza uyacak şekilde tasarlamak önemlidir. Aydınlık ve modern, sofistike ve şık görünüm seçeneklerine kadar, bu ve buna benzer birçok banyo tasarım fikirleri bulunmaktadır. Birçok içeriğimizde küçük banyolarda hangi seramik modellerini tercih etmemiz gerektiğini anlattık, banyoların kullanışlı, rahatlatıcı ve ferahlatıcı alanlara dönüştürmenin öneminden bahsettik. Aynı efekti ve atmosferi büyük banyolar için kullanmak ve sağlamakta bir o kadar önemlidir. Çünkü büyük banyolar için yanlış tercih edilen zemin ve duvar seramik karoları ile alanı olduğundan daha küçük, biçimsiz veya boş bir bölümmüş gibi soğuk bir efekt oluşturulabiliyor. Öyleyse bu içeriğimizde büyük banyolarda hangi seramik modellerini kullanılmalıdır? Ondan bahsedelim.

Büyük Banyo Seramik Modelleri Dekorasyon Önerileri

Mutfaklar evin kalbi olabilir ancak banyolarda bir o kadar işlevsel ve stil sahibi olmalıdır. Banyonuzu da mutfağımız kadar evinizin en çok sevdiğiniz odalarından biri yapmak için işleviyle olduğu kadar dekorasyonuyla da ilgilenmeniz gerekmektedir. Büyük banyolar için seramik modelleri seçerken yapılan en büyük hatalardan biri alanın genişliğine aldanarak seçtiğimiz doku, renk ve ebat tercihleri ile soğuk bir atmosfer yaratmaktadır. Soğuk görünen banyolar ilgi çekici olmayacak, ferahlatıcı görünümden uzaklaşacaktır. Bu tür banyolar için biraz daha cesur davranmaktan kaçınmamak gerekmektedir. Çünkü bir banyo dekorasyonunda temel unsurlardan biri dengedir. Konsepte uygun dizayn edilmesi gerekilen yer ve duvar seramik modellerindeki seçimler kadar, duş kabini içerisindeki yer ve zemin uyumu da bir o kadar önemlidir.

İlginizi çekebilir : En Çok Tercih Edilen Banyo Seramik Modelleri ve Örnekleri

Banyo Seramik Modellerinde Renk Seçimi

Koyu renkli banyo seramik modelleri alana sıcaklık vereceği gibi kir izlerini de gizler. Banyonun kendine ait bir efekt oluşturmasında etkili olan koyu renkli zemin ve duvar döşemelerinde parlak bir şerit veya köşe oluşturmayı düşünebilirsiniz. Parlak bırakılan tek bir köşe banyonun daha açık görünmesine yardımcı olacağı gibi geri kalan renkler ile de eşleşme sağlar.

Nötr renkler, tasarımı daha basit ve sabit tutmak için kullanılabilecek mükemmel bir tercihtir. Bu tür dekorasyon seçimlerinde kullanılan aksesuarlar daha çok önem taşır.

Banyo Seramikleri Nasıl Yerleştirilmeli?

Banyonuz büyük ancak tavan yüksekliğiniz sınırlı ise seçtiğiniz seramik modellerinin ebatlarını dik olarak yerleştirebilirsiniz. Duvarlarda ve zeminde karoların yatay yerleştirilmesi dolayısıyla sürekliliği sağlayacak ve bir sarma etkisi yaratacaktır. Banyonuzun duvarlarında ve zeminlerinde aynı karoyu kullanırsanız banyonuzun daha yüksek ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz.

En Trend Banyo Seramik Modelleri

Banyonuza yepyeni bir deneyim kazandırmak için klasik ve sofistike tarzını benimseyebilirsiniz. Büyük bir banyo alanına sahip olanların muhakkak göz atması gereken eşsiz bir seri Asos ile bir banyodan çok daha fazlasını hayal edebilirsiniz. Alanı olduğundan daha aydınlık gösterecek olan doğal formlu mermer görünümlü seramik modeli zemin ve duvara aynı anda uygulandığında bütünlük sağlayacaktır.

Farklı tasarımlar ve estetik çözümler için tercih edebileceğiniz Marble, Marmo Borghını gibi seriler ile şık ve zarif bir görünüm elde edebileceğiniz gibi klasik ve modern efekti ile de seçkin bir mekan oluşturabilirsiniz. Bianco rengi kullanılan alana doyumsuz bir tasarım sunduğu için zamansız ve kollektiftir. Banyonuzda taze, hoş bir görünüm arıyorsanız, bu serilere bir göz atabilirsiniz.

Büyük bir banyo alanına sahipseniz koyu renkler ve beton görünümlü seramik modellerinden kaçınmanıza gerek yoktur. Aksine kolaylıkla ve gönül rahatlığı ile seçenekleriniz arasına alabileceğiniz bu seriler ilham verici bir atmosfer yaratacaktır. Mat ve natural dokulu betonlar tercih edebileceğiniz gibi 3D efektli beton renkli doğal taş dokularını da inceleyebilirsiniz. Bu tarz tasarımlar genellikle büyük banyolar için tercih edilebildiği için başarılı, doğal ve özgün bir çözüm sunar. Modası hiç geçmeyecek sıcak ortamlar için tercih edilebilir.

Seramik modelleri seçiminde en heyecan verici anlardan biri tarzınıza ve kişiliğinize uygun bir renk seçmektir. Ancak, genel bir kural olarak, renk, sıcak ve davetkar bir ortam ya da serin ve sakin bir atmosferin oluşumunda önemli bir rol oynar.

İlginizi Çekebilir: Hem Estetik Hem Kullanışlı Mutfak Seramik Modelleri

Banyoların kullanım oranı oldukça yüksek olması dolayısıyla zemin ve duvar döşemeleri yıpranmaya ve yontulmaya oldukça eğilimlidir. Bu yüzden tercih edilen seramik modellerinin yüksek su emme oranı, lekelere karşı dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları dolayısıyla sürekli stil değiştirmenize gerek yoktur. Günümüzde tüketiciye sunulan seramik modelleri banyonuzun duvarları ve zeminleri için sonsuz seçenekler sunan mermer, beton, doğal taş, ahşap görünümlü dokuların yanı sıra mat, saten, parlak ve cilalı bir kaplamaya sahiptir.

Detaylı Ürün Arama