Banyonuza Yenilik Getirecek Benzersiz Banyo Seramik Modelleri - 20 Harika Örnek İle Banyonuza Yenilik Getirecek Benzersiz Banyo Seramik Modelleri - 20 Harika Örnek İle

Her şeyden önce bir banyonun temiz ve düzenli olmasına özen gösteririz. Elbette bu olması gerekendir. Ancak tüm bunların yanında aslında olmasını istediğimiz şey temiz hatlardır. Banyolar her gün kullandığımız odalar olduğundan, onları kişisel tarzımıza uyacak şekilde tasarlamak isteriz. Aynı zamanda yapılan temizliğin, düzenin görünür olmasını ve işlevsel olmasını tercih ederiz. Evin her odasında olmasını tercih edebileceğimiz gibi banyo da depolama alanlarımızın oldukça fazla ve kullanışlı olmasını tercih ederiz. Peki öyleyse yer ve duvar döşemelerimizi nasıl seçeceğiz? Hangi renkler, desenler ve dokular tarzımızı en doğru şekilde yansıtmamıza yardımcı olur? Bu içeriğimizde hem banyonuz için küçük öneriler paylaşalım hem de benzersiz banyo seramik modellerini birlikte değerlendirelim.

madrabanyoseramikmodeleriyurtbay

sonmodafayanslar

Minimalist Banyo Seramik Modelleri

Sadelik bazılarımız için olmazsa olmazdır. Hatta bazense modern tasarımlar için temel bir kural olarak görülür. Bu nedenle banyomuzu açık ve dağınıklıktan uzak tutmaya özen gösteririz. Ancak burada dikkat edilmesi gerekilen banyomuza hoşlandığımız aksesuarlar yerleştirirken karmaşa yaratmamaktır. Minimalist tasarımdan ödün vermeden banyomuzun banyo seramik modelleri ile alakalı karakter ve geometrik şekiller eklenebilir. Peki minimalist bir tasarım fikri ile yola çıktıysak nasıl banyo seramik modelleri tercih etmeliyiz?

Modern dokunuşlar yapmak minimalist bir banyo seramik tasarımı için olmazsa olmazlar arasındadır. Beyazın saf yansıması Agatha bu tasarıma en güzel örneklerden biridir. Duvar ve yer döşemeleri için tercih edebileceğiniz mermer dokulu seramiklerin her zaman eşsiz bir yansıması olur. Özellikle beyazın aydınlık ve ferahlatıcı bir etkisi olduğunu düşünürsek doğal ve şık bir atmosfer için Escape serisini de inceleyebilirsiniz.

seramikbanyo_1 mermergorunumlufayans

desenlibanyoseramik harikabanyolar

harikabanyoseramikleri desenlibanyofayans

banyoseramikmodelleriornek banyoseramikleri

Çağdaş Banyo Seramik Modelleri

Çağdaş bir banyo seramik modeli seçimi yaparken biraz daha cesur davranabilirsiniz. Koyu renklerdeki seramikler tercih ederken kişiler biraz endişeye kapılabiliyor. Özellikle alanın daha küçük görüneceğinden ve ışığı yansıtmayacağın tercih edilmek istenmeyen koyu renkli banyo seramik modelleri artık bu endişeyi bertaraf ediyor. Ancak seçilen renk kadar uygun görülen doku tercihi de bir o kadar önemlidir. Doku tercihini ve tasarımı doğru seçilen her renkteki seramik gerek yer gerekse duvar döşemesi için tereddüt etmeden seçilebilir. Özellikle koyu renklerde bir seramik seçiminde bulunacaksanız ve küçük bir banyo alanına sahipseniz duvara büyük bir ayna yerleştirebilirsiniz. Böyle alan çok daha geniş, banyonuz çok daha çağdaş görünecektir. Bunların yanına ek olarak mermer dokulu seramik modellerinin ışığı yansıtma özelliği bulunmaktadır. O nedenle mermer görünümlü seramik modellerine de göz atabilirsiniz.

banyodaseramikkullanimi_1 banyofayans

banyoseramikcesitleri_1 seramikornekleri

kiosbanyoseramikmodelleri

İddialı ve vintage bir görünüm için Underground serisini kaçırmamanızı öneririz. Doğal bir efekti olan bu eşsiz seri doğal taş görünümlüdür. Hem duvar hemde yer döşemeleri için tercih edebileceğiniz Underground, sofistike görünümü sayesinde oldukça etkileyicidir. Tercih edeceğiniz ışıklandırmalar, aksesuarlar ve farklı ayna boyutları ile banyonuza rustik bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki; Bazen lüksün özü herşeyi her dokuyu ve aksesuarı bol miktarda kullanmak değil, gerekli olmayan şeyin yokluğunda. Çok fazla açık alana sahip olan bir banyoya sahipseniz dahi bu her ayrıntıyı abartmanız gerektiğini göstermeyebilir. Sadece gerekli olan kendi kişisel tarzınızı yansıtabilmeniz ve ferah bir görünüm elde edebilmenizdir. Bu hissi elde etmenin harika bir örneği ise Brıck Stone seridir. Abartılı gibi görünen tuğla görünümlü seramik modeli tamamen tasarım harikası ile oldukça etkileyici görünmektedir. 

Tüm bahsettiğimiz bu seriler ve daha fazlası için www.yurtbayseramik.com adresini ziyaret edebilir. Çok daha fazla renk, boyut, doku ve tasarım önerilerine ulaşabilirsiniz. 

 

Detaylı Ürün Arama