Ahşap Görünümlü Seramik Nedir? Nerelerde Kullanılır? Ahşap Görünümlü Seramik Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Seramik döşeme, hem konut hem de ticari ortamların estetik stilini belirleyen temel bir parçasıdır. Seramik dokuların oldukça fazla doku seçeneği bulunmaktadır. Seramik döşemeler çeşitli alanlar için devrim yaratacak olanaklar sağlar. Bu dokular arasında ahşap görünümlü seramikler son yılların çağdaş iç tasarım trendidir. Öyleyse bu içeriğimizde ahşap görünümlü seramik nedir? Ve nerelerde kullanılabileceği hakkında önerilerimizi paylaşalım. 

Ahşap Görünümlü Seramik Nedir? 

Ahşap görünümlü seramik karolar son yıllarda giderek daha popüler hale geldi. Bu kadar popüler olmasının nedenini görmek kolaydır. Doğal ahşap döşemesinin iç mekana döşenmesi oldukça uzun sürmektedir ve çok maliyetlidir. Aynı zamanda ahşaplar sürekli temizlenmelidir, aksi halde çizilme eğilimindedir ve aşınmalar meydana gelir. Tüm bunların yanında ham ahşap su geçirmez değildir. Herhangi bir kaza sonucu dökülme önemli hasara ve kalıcı lekelere neden olabilir. Ahşap görünümlü seramikler ise; 

  • Çevre Dostudur. 

  • Su geçirmez. 

  • Aşınmaya karşı dirençlidir. 

  • Çizilmelere karşı dirençlidir. 

  • Kimyasallara karşı dayanıklıdır. 

  • Leke tutmaz. 

  • Temizlemesi kolaydır. 

  • Isıya dayanıklıdır.

 

Ahşap Görünümlü Seramikler Nerede Kullanılır? 

Ahşap görünümlü seramikler kendi kişisel tarzınızı oluşturmanıza izin veren bir doku tercihidir. Evinizin tüm iç alanına uygulayabileceğiniz gibi dış mekan ve bahçe düzenlemesi içinde tercih edebilir iç mekanların zemin ve duvar döşemelerinde tercih edebilirsiniz. 

Yüksek kaliteli, otantik ve modern ahşap görünümlü seramikler, doğal bir his ve alan yaratır. Aynı zamanda ahşap görünümlü seramikler genellikle daha geleneksel tasarımlar için tercih edilir. Ancak bu, onu çağdaş, modern veya çağın modasından etkilenen bir tasarımda kullanmanızı engellememektedir. Doğru görünümlü seramikler en az beton, mermer, doğal taş görünümlü seramikler kadar şık bir alan elde etmeniz oldukça mümkündür.  

İlginizi Çekebilir: Ahşap Görünümlü Seramik Özellikleri Nelerdir?

En Trend Ahşap Görünümlü Seramikler  

 Ahşap görünümlü trend serilerimizin birçoğu, modern ve çağdaş stiller için çok uygun dinamik, pürüzsüz bir görünüme sahiptir. Vintagerustik bir görünüm için de gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz Ahşap görünümlü seramik ve modellerinin en çok tercih edilen ve trend serilerinden bahsedelim.  

Modern Görünümlü Seramikler 

Vıntage Serisi  

Ahşap görünümlü seramik doku çeşitleri içerisinde en trend serilerden biri ile başlayalım. Doğadan alınan ilhamı iç mekana taşımak isteyenlerin tercihidir. Zemine doğal bir hava katacak olan Vintage serisi ilk bakışta karmaşık gibi görünse de tüm dikkati zeminde toplamak isteyenler için oldukça dikkat çekici gelecektir.  

 Amber Serisi 

Amber serisi modern bir görünüm için tercih edilen ahşap görünümlü seramik çeşitlerine şahane bir örnektir. Yaşam alanınıza doğal bir dinamizm getirecek olan bu eşsiz seri çağdaş bir dekorasyon için tercih edilebilir.  

Roof Serisi  

Yaşam alanınızın ve ahşap görünümlü seramik dokularının yeni temsilcisi Roof serisi adeta kendi akımını oluşturuyor. Natural ve sıcak dokusu nedeniyle evinizin her bir odası için düşünebileceğiniz, kendi tarzını kolayca hayata geçirebileceğiniz modayı zirveye taşıyan bir ahengi vardır.  

Larix Serisi  

Modern görünümü sayesinde dikkat çeken Larix serisi ahşap görünümlü seramik çeşitleri arasında en sofistike renk seçeneklerine sahiptir. Zengin tasarımı dolayısıyla duvar döşemeleriniz için düşünebileceğiniz estetik bir seridir. 

Doğal Görünümlü Seramikler 

Jacaranda Serisi  

Rahat, doğal ve sıcak bir yaşam alanı için tercih edilebilecek olan bu keyifli tasarım, akağaç, antrasit, kül grisi, meşe ve olive gibi huzur veren renk seçenekleri ile iç mekanınız için kollektif çözümler bulmanız Jacaranda serisi ile mümkündür. 

 Selvas Serisi 

Selvas serisi ahşap görünümlü seramik denildiğinde belki de akla gelen en bilindik tasarım çeşididir. Doğal çizgileri ve desenleri, sıcak kahve rengi ile adeta bir bütün oluşturan Selvas, yaşam alanınıza doğal bir dokunuşta bulunur. 

Ashford Serisi 

Doğallıktan vazgeçemeyenlerin bir diğer popüler serisi ise Ashford’dur. Kullanılan mekana zamansız şıklık sunan ahşap görünümlü seramik serisinin kahve, natura ve oksit renk seçenekleri de mevcuttur.  

Biz Yurtbay Seramik ailesi olarak ahşap görünümlü seramik modelleri ile önerilerimizi ve kullanma şekilleri ile ilgili bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya çalıştık. Daha birçok renk ve doku seçeneği www.yurtbayseramik.com web sitemizin ürünler bölümünde mevcuttur. Özgün ve öncü seriler, modern ve vintage gibi farklı tarz tercihleriniz için bir göz atmanızı öneririz.  

Detaylı Ürün Arama