SERAMİĞİN EV İÇİNDEKİ DİĞER EĞLENCELİ KULLANIMLARI SERAMİĞİN EV İÇİNDEKİ DİĞER EĞLENCELİ KULLANIMLARI

İnsanların ilk uygarlıklardan beri tanışık olduğu seramik günümüz yaşam alanlarının da en önemli unsurlarından biridir. Arkeologlar için insanlık tarihi ile ilgili bilgilerin en önemli kaynakları seramik buluntularıdır. Binlerce asır bozulmadan günümüze kadar gelebilen seramikler, üzerindeki yazı, resim ve semboller ile geçmiş uygarlıkların yaşam tarzları ve kültürleri hakkında bilgi vermekte, tarihin sırlarının çözülmesine olanak tanımaktadır.

Günümüz modern dünyasında ise sınırsız renk ve desen çeşitliliğiyle mutfaktan banyoya, yatak odasından teras ve bahçeye her mekâna uygun alternatifler sunan seramik ürünleri ile yaşam alanlarınızın her yerinde estetik dokunuşlar yapabilirsiniz.

Seramiklerin bilinenin dışında birçok kullanım alanı vardır. Genellikle kil, toprak elementleri, tozlar ve su karıştırılarak elde edilmektedir. Şekillendirilen seramik, yüksek sıcaklıktaki fırında pişirilerek son hâlini alır. Ev dekorasyonlarında mimari özelliklerinin yanı sıra aksesuar ve obje seçimlerinde de seramik ürünler karşımıza çıkmaktadır. Evlerinizde küçük dokunuşlarla seramik ürünlerle dekorasyonunuzda modern ve şık bir görünümler elde edebilirsiniz.

Yaşam alanlarınızı istediğiniz tarzda dekore etmeniz için önemli birer aksesuar olan seramik ürünleri kombinlemeniz de çok rahat olacaktır.

 

VAZOLAR

 

M.Ö. 4 binli yıllarda çömlek çarkının bulunmasıyla ortaya çıkan ilk çömlekler vazo şeklindedir. Çok eski zamanlardan beri ev dekorasyonunda kullanılan seramik vazolar günümüzde de modern ev tasarımlarının vazgeçilmez en önemli aksesuarlardan birisidir. Modern çizgiler elde etmek isteyenler için tek renk farklı boyutlardaki vazolar, bohem ev dekorasyonu severler için tüm renkleri içinde barındıran, vintage severler ise çini desenleri içeren vazoları evlerini dekore ederken kullanabilirler.

 

AYDINLATMA

Şüphesiz ev dekorasyonunda önemli bir ölçüde tüm atmosferi etkileyen bir aksesuar olan aydınlatma için seramik kullanımı yaygındır. Parlak veya mat seçenekleriyle rengârenk aydınlatmaları dekorasyonunuzun bir parçası yapabilirsiniz. Mutfağınız için kullandığınız Yurtbay Seramik’in Avenue serisine yakışacak benzer tonlarda aydınlatma ile mutfağınızdan çıkmak istemeyeceksiniz.

 

BARDAKLAR

Binlerce yıldır yüksek derecelerle fırınlarda pişirilen seramik bardaklar ve kupalar renkleri, özgün desenleriyle mutfağınızı sanat galerisine çevirecek.

 

YEMEK TAKIMLARI

Mutfakta fonksiyonel olarak kullanımının dışında tasarımlarıyla da son yıllarda önemli hâle gelen yemek takımlarında seramiğin önemli bir yeri vardır. Klasik çizgilerin dışında özgün tasarımlarla yemek masanızı kraliyet masasına çevirecektir.

 

DEKOR

 

Tüm bu sıraladığımız alanlar dışında seramiği evinizin farklı köşelerinde kullanıp yaşam alanlarınızı daha estetik görünüme kavuşturmanız mümkün. Eskimiş seramik tabaklarınızdan duvar enstalasyonları, seramik çanaklardan çiçek saksısı, masaüstü düzenleyicileri, lambader gibi birçok dekor ürünü olarak seramiğe evinizde yer verebilirsiniz.

 

 

Detaylı Ürün Arama