YURTBAY SERAMİK, GELECEĞİN TASARIMCILARI İLE NEVŞEHİR’DE BULUŞTU YURTBAY SERAMİK, GELECEĞİN TASARIMCILARI İLE NEVŞEHİR’DE BULUŞTU

Yurtbay Seramik Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Melis Yurtbay, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ile bir araya geldi. Kendisi de iç mimar olan Melis Yurtbay, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından 2 - 3 Aralık tarihleri arasında düzenlenen iki günlük etkinliğe konuşmacı olarak davet edildi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin davetiyle 2 - 3 Aralık tarihleri arasında Nevşehir’de bulunan Yurtbay Seramik Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Melis Yurtbay, geleceğin tasarımcılarına Yurtbay Seramik’i, kendi tecrübelerini ve deneyimlerini aktardı.

Üniversitenin konferans salonunda gerçekleşen panelde konuşmacı olan Melis Yurtbay, mimarlık ve tasarım alanında eğitim alan öğrencilere bir sunum yaptı. Yurtbay Seramik’in vizyon ve misyonuna vurgu yapan Melis Yurtbay, Yurtbay Seramik’in kuruluş hikâyesini de kısaca anlattı. Seramik sektöründe dünyada ve ülkemizde tasarım alanındaki gelişmeler hakkında bilgi veren Melis Yurtbay, 9 yıldan bu yana düzenledikleri ve çok değerli gördükleri ‘’Zeki Yurtbay Tasarım Yarışması’’ hakkında da detaylı bilgi paylaştı. Genç tasarımcılara sektörde özgün ve yenilikçi fikirlerini sunabilecekleri profesyonel bir platform sağlamaktan memnuniyetlerini sözlerine ekleyen Melis Yurtbay, “Zeki Yurtbay Tasarım Ödülleri heyecanımız yıldan yıla katlanarak büyüyor. 9 yıldan bu yana heyecanla düzenlediğimiz bu yarışma, bizler için çok kıymetli bir yapı taşı. Her yıl farklı bir tema ile düzenlediğimiz yarışmanın bu yılki teması ‘Öze Dönüş’. Bu tema ile pandemi sürecinin tüm insanlığı bireysel yaşamlarında nasıl etkilediği ele alınacak. ‘Öze Dönüş’ temasının ana mottosu ise doğayla bütünleşik yeni yaşam alanlarının tasarım odaklı disiplinlerde irdelenmesi üzerine.” diyerek genç tasarımcılara yarışma hakkında da detaylı bilgi verdi.

Yurtbay Seramik adına Melis Yurtbay’ın katıldığı panelde, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Gürsel Şimşek ve Bölüm Başkanı Adem Varol gibi isimler de yer aldı.

Detaylı Ürün Arama